Apple’ın OLED Ekranlı iPad Pro Üretimi Şubat’ta Başlayacağı Söyleniyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple, OLED ekrana sahip iPad Pro modellerini önümüzdeki yıl tanıtacağı söyleniyor.

Apple’ın yeni iPad modellerini önümüzdeki yıl boyunca duyuracağı daha önce bildirilmişti. Yükseltilmiş dahili özelliklere ve OLED ekrana sahip iPad Pro modellerinin önümüzdeki yılın ilk yarısında satışa sunulacağını düşünüyoruz. Yeni bir rapor, Apple’ın iPad Pro için OLED ekranları Şubat ayında seri üreteceğini öne sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın mini-LED iPad Pro’yu önümüzdeki yıl sonlandırmayı planladığı bildirilmişti.

iPad Pro için OLED ekranların seri üretimine önümüzdeki yılın başlarında başlanacak ve şirket mini-LED iPad Pro’yu önümüzdeki yıl sonlandırmayı planlıyor

Apple’ın önümüzdeki yıl mini LED ekranlı 12.9 inç iPad Pro’yu piyasaya sürmeme ihtimali, OLED iPad Pro’nun piyasaya sürülmesinin yakın olduğunu gösteriyor. Güney Kore’den Chosun Ilbo’nun yeni raporuna göre, iPad Pro için Apple OLED ekran üretimi Şubat ayında başlayacak ve bu da bize yeni iPad Pro modellerinin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir tahmin veriyor.

Apple’ın OLED ekranlarının seri üretimi Şubat ayında başlayacağından, şirketin yeni iPad Pro modellerini ilkbaharda duyurması oldukça muhtemel. Apple genellikle Bahar etkinliğinde yeni cihazlarını duyuruyor ancak Apple’ın dört yeni iPad modelini bir arada nasıl duyuracağı merak konusu. Şirket iPad mini 7, iPad Air 7 ve iPad 11’i Bahar etkinliğinde duyurabilirken, OLED iPad Pro WWDC 2024’te duyurulabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın OLED iPad Pro modellerini M3 çip ve biraz daha büyük 13 inç ekran ile duyuracağını öne sürüyor. Ayrıca OLED ekran, Apple’ın ayrımcılığına son vererek ‘Pro’ iPad’lerin her iki modelinde de mevcut olacak. Magic Keyboard da plastik yerine alüminyum bir yapı ile tasarım değişikliğine uğrayabilir.

iPad Pro’daki OLED ekran, 11 inç’teki LCD ve iPad Pro’daki mini-LED’e göre birkaç avantaj sağlayacak. Daha derin siyahlar ve daha yüksek kontrast oranı ile renklerin daha belirgin ve doygun olmasını bekleyebiliriz. Ayrıca OLED ekranlar, düşük güç tüketen yapıları sayesinde daha iyi pil ömrüne de katkıda bulunabilir. Şirket, mevcut modellerden daha ince olması beklenen hibrit OLED ekranlar kullanacak. Bu da cihazın daha da ince bir profile sahip olmasını sağlayabilir.

Apple’ın yaklaşan iPad Pro modellerini bu yıl duyurması bekleniyordu ancak cihazlarda çeşitli gecikmeler yaşandı. Apple’ın yeni iPad Pro modellerini ne zaman duyuracağı henüz belli değil.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon