Apple, Scary Fast Etkinliğinde USB-C ‘li Magic Mouse’unu Tanıtacak

Büşra Koça
A+A-
Reset

Apple’ın 30 Ekim’de düzenleyeceği “Scary Fast” etkinliğinde M3 çipli yeni Mac’leri duyurması bekleniyor. Yeni M3 çip TSMC’nin 3nm sürecine dayanacak ve son derece hızlı hesaplama ve grafik performansı sunacak. Yeni rapor, Apple’ın Lightning’den nihayet uzaklaşırken USB-C bağlantı noktasına sahip güncellenmiş bir Magic Keyboard, Magic Trackpad ve Magic Mouse’u da duyuracağını öne sürüyor. Ancak, Apple şarj portunun garip konumunu değiştirebilir mi? 🙂

Apple, Scary Fast Etkinliğinde USB-C 'li Magic Mouse'unu Tanıtacak

Apple, ‘Scary Fast’ etkinliğinde USB-C bağlantı noktasına sahip yeni Magic Mouse, Magic Keyboard ve Magic Trackpad’i tanıtacak

Apple’ın Magic Mouse’u şu anda alt kısımda bir şarj portuna sahip ve bu da kullanıcıların aksesuarı şarj ederken aynı anda bilgisayarlarını kullanmalarını imkansız hale getiriyor. Kullanıcılar yıllardır bu tasarım hatasından şikayetçi ve Apple bunu düzeltmiş değil. Apple yeni USB-C standardını Magic Mouse’a uygulamak istediğinden, şirketin aksesuarı şarj etmek için benzersiz bir çözüm sunup sunmayacağını göreceğiz.

Apple geçtiğimiz ay iPhone 15 serisinde USB-C’yi tanıttı ve şirket o zamandan beri mevcut ürünlerini ve aksesuarlarını güncelliyor. Geçtiğimiz hafta Apple, USB-C şarjı için arkasında kaydırılabilir bir kapak bulunan Apple Pencil’ın yeni bir versiyonunu tanıttı. Apple ayrıca AirPods kılıfını USB-C bağlantı noktasıyla yükseltti ve şirket tüm aksesuar serisini güncelleme yolunda ilerliyor.

Apple, Magic Mouse’un yanı sıra Magic Trackpad ve Magic Keyboard’a da USB-C’yi getirmeyi planlıyor. Son değişikliklerle birlikte, kullanıcılar çok çeşitli Apple ürünleri için yalnızca tek bir şarj çözümüne ihtiyaç duyacak. Bloomberg’den Mark Gurman tarafından paylaşılan haber, Apple’ın Lightning’den tamamen uzaklaşacağını ve aksesuarları için yeni USB-C standardını benimseyeceğini öne sürüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon