X, İki Abonelik Katmanı Sunuyor! Fiyat ve Özellikleri Nedir?

Büşra Koça
A+A-
Reset

X, ek gelir elde etmek amacıyla abonelik teklifine iki yeni katman ekliyor. Sosyal medya devi, aylık 16 dolar olan ve “en büyük yanıt desteği” sunan ve Sizin İçin ve Takip Edilenler akışlarından reklamları kaldıran yeni bir Premium+ katmanı ekliyor. Bu katman aynı zamanda gelir paylaşımı ve diğer içerik oluşturucu araçlarına erişim ile birlikte geliyor.

Kullanıma sunulan ikinci katman “Temel” olarak adlandırılıyor ve aylık ücreti 3 dolar. Bu katmanda mavi bir onay işareti bulunmuyor, ancak gönderileri düzenleme ve daha uzun metin ve videolar yayınlama gibi temel özellikler içeriyor. Ayrıca “küçük bir yanıt desteği” de sunuyor.

Yeni katmanların her ikisi de web’de mevcut

Yeni katmanlar, Twitter Blue’nun yerini alan standart X Premium katmanına katılıyor. Aylık ücreti 8 dolar olan bu katman kullanıcılara mavi onay işareti, yanıtlarda öncelik sıralaması, yer imi klasörleri, daha uzun gönderiler, metin biçimlendirme, temalar, sms ile iki faktörlü kimlik doğrulama, şifrelenmiş DM’ler ve daha fazlasını sunuyor.

Yeni kademelerin devreye girmesi, Elon Musk’ın geçen sonbaharda platformun başına geçmesinden bu yana karşılaştığı reklam gelirlerindeki kayıpla mücadele eden X’e gelirlerini arttırmak için ek yollar sunacak. Bu ayın başlarında Reuters, şirketin ABD’deki reklam gelirlerinin Musk’ın görevi devralmasından bu yana her ay azaldığını ve son rakamların Ağustos ayı itibariyle yıldan yıla %60’lık bir düşüş gösterdiğini bildirdi.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon