Apple’ın Gelecek Yıl Tüm iPad Serisini Güncellemesi Bekleniyor

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, 2024 yılı boyunca tüm iPad serisini güncellemeyi planlıyor. Bu da iPad Pro, iPad Air, iPad mini ve giriş seviyesi iPad’in yeni modellerinin önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesinin beklenebileceği anlamına geliyor.

Gurman, Power On bülteninin son sayısında tatil alışveriş sezonuna girerken yeni iPad ve AirPods eksikliğine değindi:

Apple daha fazla yeni ürün çıkarmayı deneyebilirdi, ancak yenilenmiş iPad’ler ve AirPods henüz hazır değil. Şirket tüm iPad serisini 2024 yılında güncellemeyi planlıyor. Yeni düşük kaliteli AirPods da önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek ve 2025’te yenilenmiş bir Pro modeli gelecek.

2023’ün, Apple’ın 2010’da cihazı ilk kez tanıtmasından bu yana yeni iPad’lerin piyasaya sürülmediği ilk yıl olması bekleniyor, bu nedenle önümüzdeki yıl tüm modellerde güncelleme yapılması muhtemel görünüyor.

Her bir iPad modeli en son ne zaman güncellendi:

iPad Pro: Ekim 2022
iPad: Ekim 2022
iPad Air: Mart 2022
iPad mini: Eylül 2021

Gurman daha önce alt ve orta sınıf iPad’lerin Mart 2024 gibi erken bir tarihte güncellenebileceğini bildirirken, M3 çipli ve OLED ekranlı yeni 11 inç ve 13 inç iPad Pro modellerinin 2024’ün ilk yarısında piyasaya sürülmesini bekliyor. Bir sonraki iPad Air ve iPad mini’nin sırasıyla M2 ve A16 Bionic çiplerle donatılması muhtemel.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon