Assassin’s Creed Mirage: Yuvarlak Bağdat Şehri

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Assassin’s Creed Mirage’da, adaleti arayıp cevaplar bulmaya çalışan ve kabus dolu vizyonlarla mücadele eden bir sokak hırsızı olan Basim’e hayat veriyorsunuz. Oyunda, hayatınızı kökten değiştirecek yeni bir inancı anlamaya başladığınız eski bir organizasyona katılıyorsunuz.

Oyun, Basim’in meydan okuyan bir gençten Usta bir Suikastçı’ya dönüşümünü izliyor. Basim’in yolculuğu boyunca, kaderini şekillendirecek çeşitli karakterlerle tanışıyor ve onlarla etkileşime geçiyor.

Bu başlangıçla, Basim’in “franchise tarihindeki en çok yönlü Assassin” olarak öne çıkacağı bir hikayeye adım atıyorsunuz. Kusursuz parkurlar ve bugüne kadarki en geniş araç yelpazesiyle donatılmış olarak karşımıza çıkıyorsunuz. Suikastçı birimlerinden sözleşmeler alabilir, hayati ipuçları toplayabilir ve hedefleri “daha önce hiç olmadığı kadar içgüdüsel suikastlarla” alt edebilirsiniz.

Oyunda ayrıca, her bir hamlenize tepki veren yoğun ve canlı bir Bağdat şehri keşfetme imkanı bulacaksınız. Endüstriyel Karkh’dan Round City’nin yemyeşil bahçelerine kadar dört farklı bölgeyi keşfederken, bu bölgelerin sırlarını çözeceksiniz. Ayrıca, dünyadaki önemli olayları keşfetme ve şehrin Altın Çağı’nı şekillendiren tarihi figürlerle etkileşime geçme fırsatı da sunulacak.

Oyunun çıkış tarihi önce planlanandan daha da erken bir tarihe çekilerek, 12 Ekim yerine 5 Ekim olarak güncellendi. Assassin’s Creed Mirage, yayınlandıktan sonra Amazon Luna, PC, PlayStation ve Xbox platformlarında oyunseverlerle buluşacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon