Bard Destekli Google Asistan’a Ek Klasik Google Asistan Gelebilir

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google Asistan, Google Pixel 8 lansmanında duyurulan Bard desteği ile yapay zeka özelliklerini genişletecek. Bard, ses tabanlı Google Asistan’ın bir parçası olacak ancak başlangıçta orijinal Asistan’ın tüm yeteneklerine sahip olmayacak. Google, Bard destekli Asistan’ı kullanıma sunduğunda, aynı zamanda klasik Asistan’ı da kullanma seçeneği sunacak.

Bard destekli Asistan’ın, klasik Asistan’a göre daha fazla yetenek sunması planlanıyor. Kullanıcılar, telefonlarındaki bir kısayol aracılığıyla hızlıca Bard destekli Asistan’a erişebilecekler. Google Asistan’a Bard’ın üretimsel muhakeme yetenekleri eklenirken, kullanıcılar sadece ses ve metinle değil, aynı zamanda görüntüler aracılığıyla da etkileşim kurabilecekler.

Bu yeni deneyimin önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunulması bekleniyor ve kullanıcılara erken aşama test sürümü de kullanma imkanı tanınacak. AssembleDebug tarafından paylaşılan bilgilere göre, kullanıcılar Google uygulama ayarları üzerinden Bard destekli Asistan ile klasik Asistan arasında geçiş yapabilecekler. Bu, mevcut Asistan’ın tüm özelliklerinin ilk etapta Bard destekli Asistan’da çalışmayabileceği ihtimali nedeniyle yapılacak bir seçenek.

Bard şu anda yalnızca web sürümü üzerinden hizmet veriyor ve henüz Android uygulamasını yayınlamadı. Ancak, Bard, web sürümü aracılığıyla Google Asistan ile entegre olarak, ilgili uzantılar yanı sıra Gmail ve Drive gibi Google hizmetleriyle de uyumlu çalışabilir. Özetle, Bard’ın Asistan’a entegre olma potansiyeli, kullanıcı tabanını genişletme açısından önemli bir fırsat sunuyor

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon