Bazı iPhone Modelleri Geceleri Nedeni Belli Olmayan Bir Şekilde Kapanıyor

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Bazı iPhone modellerinin geceleri geçici olarak kapanmasına neden olan ilginç bir durum var gibi görünüyor, bu da alarmları ve diğer iPhone özelliklerini kesintiye uğratabilen bir durum.

Reddit’teki bir başlıkta, bir kullanıcı evindeki iki ayrı iPhone alarmının çalmadığından şikayet ediyor. Diğer birkaç kullanıcı da benzer sorunlardan bahsetti ve sorunların bazılarının iPhone’un geceleri kapanmasıyla bağlantılı olabileceği ortaya çıktı.

Reddit’ten bir alıntı:
Pil ayarlarınızı kontrol edin ve gece boyunca bir boşluk olup olmadığına bakın. Dün birçok iPhone gece boyunca birkaç saatliğine kapandı. Benim durumumda telefon alarmdan 1 dakika önce tekrar açıldı.

Bazı kullanıcılar ise sabahları parolalarını girmek zorunda kaldıklarını, bunun da iPhone’un gece boyunca yeniden başlatıldığının ya da kapatıldığının bir göstergesi olduğunu belirttiler.

Bazı iPhone Modelleri Geceleri Nedeni Belli Olmayan Bir Şekilde Kapanıyor

iPhone’unuzun gece kapanıp kapanmadığını öğrenmek için Ayarlar uygulamasını açıp Pil’e gidin ve son 24 saatteki şarj durumunu kontrol edin. Eğer bir boşluk varsa, iPhone bir süreliğine kapatılmış demektir.

Sorun iPhone 15 modellerini etkilese de diğer cihazları da etkiliyor, bu da iOS 17’de bir sorun olduğunu gösteriyor. Kapanma sorununu tüm kullanıcılar deneyimlemiyor gibi görünüyor ve bu sorun her gece yaşanmıyor.

Neler olup bittiği henüz belli değil ve Apple henüz bu konuda bir yorumda bulunmadı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon