TikTok Hesabınıza Twitch, Adobe, CapCut Gibi Platformlar Üzerinden Direk Video Paylaşabileceksiniz

Büşra Koça
A+A-
Reset

TikTok, kullanıcılarının Adobe’nin yapay zeka destekli video düzenleme yazılımı Premiere Pro, yapay zeka yaratıcılık uygulaması Adobe Express’in yanı sıra Twitch, SocialPilot ve TikTok geliştiricisi ByteDance’in CapCut’ı da dahil olmak üzere bir dizi popüler düzenleme uygulamasından doğrudan video platformuna gönderi göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor.

Yeni sunulan Direct Post adındaki özellik, aslında TikTok ile daha yakından entegre olmak isteyen üçüncü taraf uygulamaların geliştiricilerini hedefliyor ve TikTok’un üçüncü taraf uygulamaların kendi hashtag’leriyle birlikte TikTok’ta yayınlamasına izin veren mevcut “Share to” entegrasyonlarını temel alıyor.

Direct Post ile uygulamalar yalnızca video içeriğini doğrudan TikTok’un platformuna göndermekle kalmıyor, aynı zamanda kendi platformlarında altyazıları, kitle ayarlarını ve daha fazlasını belirleme ve ardından bilgileri tek bir tıklamayla TikTok’a gönderme gibi diğer seçeneklerden de yararlanabiliyor. Ayrıca bu özellik, uzun biçimli video oluşturucularının içeriklerini sosyal medya yönetim platformları aracılığıyla TikTok’ta yayınlamak üzere planlamalarına olanak tanıyor.

Bu özellik, TikTok’un video düzenleme sürecinin bir parçası olarak yapay zeka teknolojisinden yararlanan uygulamalar da dahil olmak üzere daha geniş bir yaratıcılık uygulaması ortamındaki gelişmelerden yararlanmasını mümkün kılacak diyebiliriz.

Bu özelliği kullanmak için içerik oluşturucular, üçüncü taraf uygulamadaki TikTok hesaplarıyla kimlik doğrulaması yapacak. TikTok ile ortaklık kuran uygulamalar da Direct Post’un İçerik Gönderme API’sini kullanmalarına izin verilmeden önce bir denetim sürecinden geçiriliyor.

Bugün yıllık MAX konferansında bir dizi yeni yapay zeka yazılımı ve teknolojisini tanıtan Adobe, TikTok’un yeni özelliği için önemli bir ortak. Şirket artık yapay zeka destekli video düzenleme araçları sunan Adobe Premiere Pro ve yapay zeka destekli hafif bir yaratıcılık uygulaması olan Adobe Express’ten Direct Post’u sunacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon