Chrome, iOS’ta Adres Çubuğunu Ekranın Alt Kısmına Taşıyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Google Chrome, iOS’ta kullanıcıların adres çubuğunu ekranın alt kısmına taşımasına olanak tanıyan bir seçeneği test ediyor. Bu güncelleme çalışması, Apple’ın iOS 15 ile Safari’nin sekme çubuğunu alta kaydırmasından yaklaşık iki yıl sonra geldi.

İlk olarak iOS geliştiricisi Steve Moser tarafından belirtildiği üzere, Chrome’un değişikliği şu anda uygulamanın Testlfight sürümünde test aşamasında.

Değişiklik isteğe bağlı ve kullanıcılar Chrome’un test sürümünde Ayarlar > Adres Çubuğu üzerinden adres çubuğu stilini değiştirebiliyor. Chrome’un TestFlight sürümünü kullanıyorsanız ve Adres Çubuğu menüsünü göremiyorsanız, bağlantıya tıklayarak bayrağını etkinleştirerek yapabilirsiniz.

Safari de kullanıcıların sekme konumunu Ayarlar > Safari > Sekmeler aracılığıyla değiştirmesine izin veriyor, ancak altta yer alan adres çubuğu iki yıldır varsayılan olarak kullanılıyor.

Chrome’un değişikliği henüz tüm kullanıcılara sunulmadı, ancak her iki tarayıcıyı da aralıklı olarak kullanan kişiler için tek tip bir arayüz elde etmek faydalı olacaktır. Ayrıca, alta yerleştirilmiş adres çubuklarına büyük ekranlı cihazlarda tek elle erişmek daha kolay. 🙂

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon