Crucial Yeni T500 Gen 4 NVMe SSD’yi Piyasaya Sürüyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Micron Technology, Inc. (Nasdaq: MU), son derece hızlı ve yenilikçi teknolojiye sahip olan Crucial T500 Gen 4 NVMe SSD’nin tanıtımı ile NVMe katı hal sürücü (SSD) serisine son eklemesini yapmıştır. Bu ileri depolama çözümü, konsol ve PC oyuncuları, fotoğraf ve video düzenleyicileri ve içerik üreticilerinin ihtiyaçlarına hitap etmek üzere tasarlanmış olup etkileyici hızlara ve yenilikçi teknolojiye sahiptir.

Crucial T500 SSD, Micron’ın gelişmiş 232 katmanlı 3D NAND teknolojisi üzerine inşa edilmiştir ve 2.4 gigabayt/saniye (GB/s) NAND G/Ç hızı elde etmektedir. Farklı uygulamaları karşılamak üzere iki farklı versiyonda sunulur. Isı emicisi bulunan T500 SSD, PlayStation 5 (PS5) gibi platformlar ve yüksek performanslı oyun sistemleri için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer taraftan, ısı emici olmayan versiyon, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve iş istasyonları için mükemmel bir seçenektir.

Crucial Yeni T500 Gen 4 NVMe SSD'yi Piyasaya Sürüyor

T500’nin dikkat çeken özelliklerinden biri, performansa oranla %40 daha yüksek enerji verimliliğidir. Önceki nesil Gen 3 NVMe SSD’si ile karşılaştırıldığında, iki kat daha hızlı hızlar sunar. Sırasıyla 7.400 MB/s ve 7.000 MB/s’ye kadar etkileyici ardışık okuma ve yazma hızları sunan Crucial T500 SSD, oyun yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltır, oyun dokusu renderleme sürelerini iyileştirir ve Microsoft DirectStorage ile CPU kullanımını en aza indirir. Ayrıca, kolayca kurulabilir ve 2 TB’ye kadar depolama seçenekleri sunar, bu nedenle PS5 yükseltmeleri veya UHD/8K+ video içeriği işleme konusunda mükemmel bir seçenektir. İçerik üreticileri de T500’ün uygulamalardaki %42 daha hızlı performansından faydalanarak yoğun iş yüklerinin ve fotoğraf veya video render görevlerinin daha hızlı işlenmesine olanak tanır.

Crucial Yeni T500 Gen 4 NVMe SSD'yi Piyasaya Sürüyor

Micron’ın Ticari Ürün Pazarlama Grubu’nun Kıdemli Direktörü Jonathan Weech, oyun ve içerik üretim dünyasının genişleyen dünyasında daha yüksek bant genişliğine olan talebin arttığına dikkat çekerek şunları söylüyor: “Büyüyen oyun kütüphaneleri ve yaratıcı uygulamalar, depodan daha yüksek performans beklemekle kalmaz, aynı zamanda ihtiyaç duyar. Micron’un güçlü, son teknoloji 232 katmanlı TLC NAND’ı kullanarak, Crucial T500 Gen 4 NVMe SSD, daha az güç tüketirken sistem performansını serbest bırakır.”

Crucial T500 Gen 4 NVMe SSD, ısı emici olmayan 500 GB kapasite ile birlikte mevcuttur ve aynı zamanda ısı emici seçenekleri olmadan 1 TB ve 2 TB seçenekler sunar. Bu ürünler crucial.com, önde gelen perakendeciler, e-ticaret siteleri ve ticari satıcılar aracılığıyla dünya çapında satın alınabilir. Ayrıca, 2024 yılında 4 TB’lık bir versiyonun piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Micron’ün NVMe SSD portföyüne bu ek, geniş bir kullanıcı yelpazesine en üst düzey depolama çözümleri sunma konusunda önemli bir adımdır.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon