Dropbox ve NVIDIA Kişiselleştirilmiş Üretken Yapay Zeka İçin Bir Araya Geldi

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Dropbox, Inc. ve NVIDIA, milyonlarca Dropbox kullanıcısının üretkenliğini artırmayı ve bilgi çalışmasını devrim niteliğinde bir şekilde değiştirmeyi amaçlayan çığır açıcı bir işbirliğine imza attı. Bu ortaklık, Dropbox’ın mevcut yapay zeka (YZ) yeteneklerini genişleterek, kişiselleştirilmiş generatif yapay zekayı entegre ederek arama hassasiyetini artırmayı, organizasyonu optimize etmeyi ve bulut içeriği üzerinde iş akışlarını basitleştirmeyi hedefliyor.

NVIDIA’nın YZ atölyesine erişerek, NVIDIA YZ Vakfı Modelleri, NVIDIA YZ Kurumsal yazılımı ve NVIDIA hızlandırılmış hesaplama gibi unsurları içeren, Dropbox, en son YZ destekli ürün deneyimlerini yükseltmeyi amaçlıyor. Bu yenilikler arasında, uygulamaları, araçları ve içeriği tek bir arama çubuğunda birleştiren etkili bilgi alışverişi için bir evrensel arama özelliği olan Dropbox Dash ve Dropbox deposu boyunca sorular sorma ve dosya özetleri almayı mümkün kılan bir araç olan Dropbox AI bulunmaktadır.

Dropbox’un kurucu ortağı ve CEO’su Drew Houston, işbirliği hakkında heyecanını dile getirerek, “Generatif YZ’deki son gelişmeler, organizasyon, önceliklendirme ve odaklanma konusunda hepimizin yaşadığı sorunları çözmek için bir dizi olasılık sunuyor.” dedi. YZ’nin rutin görevleri hafifletme, yaratıcılığı teşvik etme ve daha anlamlı çalışmayı kolaylaştırma potansiyeline inanıyor.

NVIDIA’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, YZ’nin bilgi işlem endüstrisindeki daha geniş etkisine vurgu yaparak, “YZ’nin eğrisi, bulut hizmetlerinden kurumsal generatif YZ asistanlarına doğru genişliyor ve bu da şu ana kadar bilgi işlem endüstrisinde en önemli geçişi tetikleyecek.” ifadelerini kullandı. NVIDIA ve Dropbox arasındaki işbirliği, milyonlarca Dropbox kullanıcısını çalışmalarını hızlandırmak için özelleştirilmiş generatif YZ uygulamalarıyla tanıştırmayı amaçlıyor.

Dropbox, temel ürün deneyimine yapay zeka ve makine öğrenmeyi entegre etme konusunda bir geçmişe sahiptir ve bu teknolojileri kullanarak kullanıcılara zaman kazandırma ve verimliliği artırma konusunda yardımcı olmaktadır. NVIDIA’nın esnek araçları, Dropbox’ın kullanıcı içeriğine ve iş akışlarına daha fazla zeka katmasına olanak tanıyacak. NVIDIA YZ Vakfı Modelleri ve NVIDIA NeMo çerçevesini kullanarak Dropbox, güvenlik kontrollerini, gizliliği ve şeffaflığı koruyarak kişiselleştirilmiş ve ilgili bilgiler sunmak için büyük dil modellerini ayarlayabilir.

Ayrıca Dropbox, üretim YZ için çıkarım performansını artırmayı planlıyor ve bunu NVIDIA YZ Kurumsal yazılımı kullanarak gerçekleştirecek, bu yazılım NVIDIA Triton Çıkarım Sunucusu ve NVIDIA TensorRT-LLM gibi bileşenleri içeriyor. Dropbox ve NVIDIA arasındaki işbirliği, bilgi çalışmasını dönüştürme ve Dropbox müşterilerine daha fazla özelleştirilmiş, YZ destekli deneyimler sunma vaadi taşıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon