DXOMARK Tarihinin En Yüksek Puanını Huawei Pura 70 Ultra Aldı!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Huawei Pura 70 Ultra, DXOMARK sıralamasında 163 puan alarak dünyanın en üstün kameralı akıllı telefonu unvanını kazandı. Huawei’nin yeni amiral gemisi, fotoğraf tutkunları için mevcut en ileri teknolojiye sahip akıllı telefon olarak öne çıkıyor.

DXOMARK, kameraları ve kamera ekipmanlarını değerlendiren ve sıralayan köklü bir görüntüleme teknolojileri otoritesidir. Uzmanlar tarafından geniş çapta güvenilen testleri, milyonlarca bilimsel ölçüm ve algısal analizle desteklenmektedir. Huawei’nin en son amiral gemisi akıllı telefonu, DXOMARK testinden başarıyla geçti ve sektördeki başlıca rakiplerini geride bırakarak üstün genel performansı ve fotoğrafçılık özellikleriyle öne çıktı.

Huawei Pura 70 Ultra’nın detaylı bir incelemesinin ardından, DXOMARK, cihaza 163 puan vererek onu en iyi akıllı telefon kamerası olarak belirledi.

Huawei Pura 70 Ultra, telefon fotoğrafçılığına pek çok yenilik getirdi

Huawei Pura 70 Ultra, akıllı telefon endüstrisine yeni öncü özellikler getiriyor ve uzun süredir devam eden akıllı telefon serisinin etkisini sürdürerek kamera yeniliklerini bir kez daha kullanıcıya sunuyor. Telefon, saatte 300 km’ye kadar yüksek hızlı fotoğraf çekimi sağlayan Ultra Hızlı Anlık Çekim özelliği ile öne çıkıyor ve bu alanda bir rekor kırıyor.

DXOMARK incelemesi, kameranın Otomatik Odaklama özelliğini vurgulayarak, test edilen her koşulda doğruluğu ve yüksek hızı için övgüde bulundu ve kameraya 125 puan verdi. Bu gelişim, Ultra Parlak ana kamera donanımı ve HUAWEI XD Motion Engine üzerindeki ışık alımındaki artışla mümkün oldu.

Huawei Pura 70 Ultra, 8,4 mm inceliğindeki gövdesine bir inç sensör boyutu ve F1,6 geniş diyafram açıklığı sığdırarak Ultra Parlak Pop-Out Camera’yı barındıran benzersiz bir yapıya sahip. Gelişmiş Döner İletim Sistemi sayesinde, kamera çekim sırasında otomatik olarak uzanarak dahili yapı içinde daha fazla alan sağlar, böylece hafif akıllı telefon, en geniş ışık girişine sahip gelişmiş pop-out kamerayı kolayca barındırabilir.

Bu özellik, daha iyi gece sahnesi ve dinamik aralık performansı sunar. DXOMARK, kameranın dinamik aralığının son derece geniş olduğunu ve fotoğrafların HDR ekranda görüntülendiğinde kontrastın olağanüstü olduğunu belirtti. Ayrıca, renklerin HDR ekranında çok çarpıcı olduğuna dikkat çekti.

HUAWEI Pura 70 Ultra, yeni nesil Ultra Parlak Makro Telefoto Kamera ile güçlendirildi. Sektördeki en büyük F2.1 diyafram açıklığına sahip periskop telefoto kamerası, aydınlık veya karanlık ortamlarda çekilen fotoğrafların daima net olmasını sağlar. Kamera, yakın veya uzak mesafeden çekim yapılsın, keskin görüntüler oluşturan yenilikçi uzun mesafeli kaydırmalı zoom özelliğini destekler.

DXOMARK, Ultra Parlak makro telefoto kameranın zoom özelliğini 164 puanla değerlendirirken, özellikle makro işlevinin “hoş perspektifini ve keskin görüntülerini” övdü. İncelemede ayrıca telefoto zoom kamerasının, test edilen her zoom aralığında yüksek düzeyde ayrıntı ürettiği ve düşük ışık koşullarında bile düşük gürültü seviyelerine sahip olduğu vurgulandı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon