EA Sports FC 24’ün En Yüksek Reyting Alan Oyuncuları Açıklandı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

EA Sports, yeni oyunu olan FC 24’ün en yüksek reytingli 24 erkek ve kadın oyuncusunu açıkladı. Bu yeni sürümde oyuncular, 100 üzerinden bir yetenek derecesi ile değerlendiriliyor ve Opta istatistikleri tarafından optimize edilmiş özel yetenekler ve oyun stilleri de dahil edilen güncellenmiş bir derecelendirme sistemi ile karşılaşıyorlar.

FC 24’te en yüksek oyuncu derecesi 91’dir ve bu derece dört oyuncu arasında paylaşılmıştır. Bu oyuncular, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi uzun süre franchise reytinglerini domine eden isimler olmasına rağmen istatistiklerinde bir düşüş yaşamışlardır. Messi ilk beşe giremezken, Ronaldo ise ilk 24’ün dışında kalmıştır.

Ayrıca, geçen yıl ilk 24’te bulunan oyunculardan bazıları da bu sürümde yer almamıştır. Bunun yerine, Kylian Mbappé, Erling Haaland, Rodri, Vinícius Júnior ve Rúben Dias gibi yeni yükselen yetenekler sıralamada yer bulmuşlardır.

Kadınlarda ise Barcelona ve İspanya’nın yıldızı Alexia Putellas öne çıkmaktadır. Ona Aitana Bonmati ve Chelsea ile Avustralya’nın yıldızı Sam Kerr eşlik ediyorlar. Bu yeni yüzler, kadın futbolunun en iyileri arasında yer alıyor.

FC 24’teki en yüksek reytingli (Erkek) futbolcular

EA Sports FC 24'ün En Yüksek Reyting Alan Oyuncuları Açıklandı

FC 24’teki en yüksek reytingli (Kadın) futbolcular

EA Sports FC 24'ün En Yüksek Reyting Alan Oyuncuları Açıklandı

FC24, 29 Eylül tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC ve Nintendo Switch platformlarında oynamak için yayınlanacak. Ancak EA Play aboneleri ve Ultimate Edition sahipleri, bu oyunun tadını 22 Eylül’de çıkarmaya başlayabilecekler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon