Sony Bravia XR Master Serisi A95L OLED TV’yi Duyurdu

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Ünlü Japon elektronik üreticisi Sony, Bravia XR Master Serisi A95L OLED TV’nin lansmanıyla en son yeniliğini sundu. 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı boyutta sunulan bu televizyon, bir dizi etkileyici özelliğiyle ev eğlencesi deneyimlerinde devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Sony Bravia XR Master Serisi A95L OLED, insan gözünün görüntülere nasıl odaklandığını ve analiz ettiğini anlayarak gelişmiş bir izleme deneyimi için daha iyi derinlik ve kontrast sunmak üzere tasarlanan Bilişsel İşlemci XR’a sahip. İşlemci ayrıca ekran sıcaklığını algılar ve aydınlatmayı buna göre ayarlar.

Sony Bravia XR Master Serisi A95L OLED TV'yi Duyurdu

A95L serisi, orijinal içerik kalitesi ve kaynağından bağımsız olarak video kalitesini 4K’ya yakın yükseltme özelliğine sahiptir. İşlemci XR, bulanıklığı en aza indirmek için dokuları ve ayrıntıları iyileştiriyor ve orijinal kareler arasında kareler arası geçiş yaparak daha akıcı hızlı hareket eden sekanslar elde ediyor. Sony, TV’nin tüm izleme açılarında renk tutarlılığı sağlayan kendinden aydınlatmalı OLED panele sahip olduğunun altını çiziyor.

Oyun tutkunları için Bravia XR Master Serisi A95L OLED, VRR (hareket bulanıklığı) etkinleştirme/devre dışı bırakma seçenekleri ve ekran boyutu özelleştirmesi içeren bir ‘Oyun Menüsü’ içeriyor. TV, 4K 120 fps içerik girişi ve otomatik düşük gecikme modu sağlayan HDMI 2.1’i destekliyor.

Sony’nin Acoustic Surface Audio özelliği, A95L OLED’e entegre edilerek ekranı bir ses kaynağına dönüştürüyor. Ayrıca TV’nin dahili hoparlörleri aracılığıyla 3D ses deneyimi sağlayan Sony XR Surround’u destekliyor ve Dolby Atmos ile uyumlu. Sony’ye göre TV, oda koşullarına göre ses ve görüntü parlaklığını ayarlayan ortam optimizasyon teknolojisi sunuyor.

Google TV platformunda çalışan Bravia XR Master Series A95L OLED, Apple AirPlay 2 ile uyumlu ve sesli arama için dahili Google Assistant özelliğine sahip.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon