Elon Musk, Starlink İçin Türkçe Bilen Personel Arıyor: Çalışma Şartları Ve Maaş

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Gerçekleştirdiği farklı projeleriyle adından sürekli söz ettiren Elon Musk, sahibi olduğu uzay şirketi SpaceX aracılığıyla Türkiye’de “Starlink” internet hizmeti sunmaya hazırlandığının haberini paylaşmıştık.

SpaceX’in özgün uydu internet hizmeti, Türkiye’de yakında hizmete girecek. Bu heyecan verici gelişme, Starlink’in resmi internet sitesinde “Yakında gelecek” olarak belirtiliyor, diğer seçenekler ise “Mevcut” ve “Bekleme listesinde.”

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen önemli bir toplantıda, SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı ağırladı. Toplantının odak noktalarından biri de Starlink hizmetiydi. Bloomberg News tarafından aktarılan bilgilere göre, Erdoğan, Türkiye’de Tesla fabrikası kurulmasının yanı sıra Starlink internet hizmetinin başlatılmasını istedi.

Bu büyük adımı gerçekleştirmek için SpaceX hızla harekete geçti. Şirket, Türkiye’deki uydu interneti altyapısını sağlamak üzere “müşteri hizmetleri” ve “müşteri temsilcisi” pozisyonları için iş ilanları yayınladı.

Starlink Müşteri Hizmetleri/Tesmsilci için aranan nitelikler:

  • Lise diploması veya denklik belgesi
  • Müşteri destek pozisyonunda 1 yıldan fazla deneyim
  • İyi derecede İngilizce ve Türkçe’ye sahip olmak  

İşe alınacak temsilciler günde 10 ila 12 saatlik bir çalışma süresi bekleniyor ve vardiyalı bir düzende çalışacaklar. Ayrıca, çalışma saatleri içinde SpaceX ofisinde bulunmaları gerekecek. Görevleri arasında müşterilerin yaşadığı problemleri anlamak, bu problemlere hızlı çözümler üretmek ve müşteri memnuniyetini artırmak da bulunuyor.

Peki ne kadar maaş veriliyor?

SpaceX’in Türkiye’de başlattığı Starlink projesi için iş ilanları heyecan yarattı. Starlink müşteri temsilcileri, saat başına 24,50 dolar gibi bir ücretle çalışacaklar. Bu, günlük olarak 294 dolara kadar yükselen bir kazanç anlamına geliyor. Türk Lirası karşılığı ise 8.000 TL’yi buluyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon