Telefoto İçin iPhone 15 Pro Almanıza Gerek Kalmayacak iPhone 15 Özelliği!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ı iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’a göre oldukça fazla iyileştirme ile duyurdu. Bu yıl şirket, sunduğu yeniliklerin sayısı göz önüne alındığında standart modellerin satışlarının arttığını görebilir. Henüz iPhone 15 veya iPhone 15 Pro modeliniz için ön sipariş vermediyseniz, Apple’ın standart modellerde yaptığı küçük bir kamera hilesi var. Kararınızı vermeden önce, neden iPhone 15 Pro yerine iPhone 15’i seçmeniz ve telefoto lens konusunda endişelenmemeniz gerektiğine göz atabilirsiniz.

iPhone 15’in 48MP kamerası telefoto lens olmadan 2x yakınlaştırma için yer açıyor, ancak iPhone 15 Pro’yu almalı mısınız?

Apple, iPhone’un her modelinde farklılıklar uyguladı. Standart iPhone 15 modelinde telefoto lens bulunmazken, iPhone 15 Pro 3x telefoto lense sahip. iPhone 15 Pro Max ise 5x telefoto lensle geliyor. Dolayısıyla, tercihlerinize göre seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek var. Bununla birlikte, her model artık gelişmiş ayrıntılara ve düşük ışık fotoğrafçılığına sahip fotoğraflar çekebilen 48MP kameraya sahip. Bununla birlikte, iPhone 15 modelleri, 2 kat fotoğraf çekmesini sağlayan şık bir küçük hile ile birlikte geliyor.

iPhone 14 Pro, muazzam ayrıntılara sahip 3x optik zoom’a kadar fotoğraflar çekebiliyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, kırpılmış bir sensör görevi gören yeni 48MP kamera sayesinde 2x zoom ile fotoğraf çekebiliyor. Kamera, telefoto lense kıyasla daha fazla ışık yakalamayı başararak net ve ayrıntılı bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Çözünürlüğe gelince, 48MP kamera hata payını düşürüyor ve daha net bir görüntü sunuyor.

Telefoto İçin iPhone 15 Pro Almanıza Gerek Kalmayacak iPhone 15 Özelliği!

iPhone 15 modellerinin telefoto lens olmadan 2x yakınlaştırmayı nasıl başardığını görmek şaşırtıcı. Sonuçta her şey 2x, 3x veya 5x yakınlaştırma özelliklerine sahip bir cihaza sahip olma konusundaki kişisel tercihinize bağlı. Artık tüm modeller Apple’ın Sensor-Shift Stabilizasyonu ile birlikte geldiğinden, sensör herhangi bir bozulmaya neden olmadan daha fazla ışık alabilecek. Buna ek olarak, yazılım optimizasyonları ile görüntüde ince ayar yapılabilecek. Eğer 3x telefoto lensi nedeniyle iPhone 15 Pro almak isteyen biriyseniz, standart iPhone 15 de değerlendirmeye değer.

Karşılaştırmayı yalnızca kameranın yakınlaştırma özelliklerine dayandırdığımızı belirtmekte fayda var. TSMC’nin 3nm üretimini temel alan A17 Pro çipe, 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekrana veya Titanyum kaplamaya sahip bir ‘Pro’ iPhone arıyorsanız, iPhone 15 Pro daha iyi bir seçim olacaktır.Ayrıca iPhone 15 Pro’nun standart iPhone 15’ten daha pahalı olduğunu gerçeğini unutmayalım. Bu, ek özelliklere fazladan 15.000 TL vermek mantıklı mı değip değmeyeceğine karar vermek size bağlı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon