Fallout, 2024’te Prime Video’da Yayınlanacak

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Amazon dün Fallout dizisinin önümüzdeki yıl bir noktada Prime Video’da yayınlanacağını duyurdu. Dizinin yaratıcıları ayrıca dizinin Vault 33’ün bulunduğu Los Angeles’ta geçeceğini de açıkladı.

Fallout dizisinin, Westworld’ün yaratıcıları ve Jonathan Nolan (The Prestige, The Dark Knight, The Dark Knight Rises, Interstellar ve Person of Interest gibi beğenilen film ve dizilerdeki çalışmalarıyla da tanınıyor) ve Lisa Joy (Reminiscence ve The Peripheral ile de tanınıyor) çifti tarafından geliştirilmekte olduğu üç yıl önce duyurulmuştu.

Dizinin yapımına geçen yıl başlandı ve çekimler Mart ayında sona erdi. Walton Goggins, Ella Purnell, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones ve Aaron Moten düzenli oyuncu kadrosunda yer alıyor. Dizi, piyasaya sürülen oyunlardan herhangi birinin uyarlaması yerine orijinal bir hikayeye sahip olacak.

Gamescom 2023’te Starfield tiyatro sunumuna katılan hayranlara Fallout TV dizisinin ilk fragmanı da gösterildi. Bethesda’dan Todd Howard (aynı zamanda dizinin baş yapımcılarından biri) bu fragmanın resmi olarak çevrimiçi yayınlanmayacağını söyledi.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon