FIFA’ya İhtiyaç Yok: EA Sports FC 24 Geçen Yıldan Daha İyi Başladı

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Electronic Arts, EA Sports FC 24 için yeni çıkış istatistiklerini açıkladı ve görünüşe göre oyunun FIFA ismini bırakması oyuncuların ilgisini çekme açısından pek sorun yaratmadı. Oyun ilk haftasında 11,3 milyondan fazla oyuncuya ulaştı, buna EA Play aracılığıyla oyunu deneyen ve satın almayan kişiler de dahil. Karşılaştırma yapmak gerekirse, FIFA 23 ilk haftasında 10,3 milyon oyuncuya sahipti.

FIFA'ya İhtiyaç Yok: EA Sports FC 24 Geçen Yıldan Daha İyi Başladı

EA ve FIFA, söylendiğine göre FIFA’nın EA’ya lisans ücreti olarak FIFA ismini kullanmak için 1 milyar dolar ödemek istemesi nedeniyle anlaşmalarını sona erdirdi. Ancak oyun yayıncı firmasının oyunda temsil edilen futbol ligleri, oyuncuları ve topluluklarıyla kendi lisans anlaşmaları bulunduğundan EA’nın FIFA’ya bu konuda bir bağlılığı yok.

EA Sports başkanı Cam Weber yaptığı açıklamada EA Sports FC 24’ün sadece mevcut hayranları geri getirmekle kalmadığını, aynı zamanda yeni oyuncuların neredeyse %20 oranında arttığını söyledi.

EA Sports FC 24’e karşı çıkanlar da yok değil, bilindiği gibi oyuncular oyunun 400 TL’lik Ultimate Team paketine karşı tepkilerini dile getirdiler. EA’in spor oyunları, Ultimate Team modlarındaki paketlerden büyük miktarlarda para kazanıyor ve EA Sports FC 24 de bu trendi sürdürüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon