Final Fantasy VII Rebirth 29 Şubat 2024’te PS5’te Olacak

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Square Enix, iddialı bir yapım olan Final Fantasy VII Remake’in ikinci bölümünün çıkış tarihini sonunda açıkladı. Final Fantasy VII Rebirth, 29 Şubat’ta heyecanla beklenen bir yapım olarak PlayStation 5 platformunda piyasaya sürülecek.

Sony, en son State of Play etkinliği sırasında Final Fantasy VII Remake’in devam oyununa dair yeni bir fragman sunarak meraklı hayranlara bir göz daha açtı. Bu yeni bölümde Cloud, Yuffie ve diğer karakterler, Midgar şehrinden kaçtıktan sonra hala Sephiroth’u bulma görevini sürdürüyorlar. Oyunda, Chocobo üzerinde çimenli tarlaları aşan, yeni mekanları keşfeden ve hatta bir Segway üzerinde yol alan karakterler, dünya çapında büyüleyici bir maceraya atılıyorlar.

Square Enix, Final Fantasy VII Rebirth’i iki disk olarak yayınlayacak ve oyunun yaklaşık olarak 100 saatlik bir oynanış sunacağını açıkladı. Ancak, bu uzun süreli oynanışa rağmen, oyun sizi yalnızca orijinal Final Fantasy VII’nin orta noktasına kadar götürecek.

Eğer daha önce bu serinin birinci bölümünü oynamadıysanız, Final Fantasy VII Remake Intergrade ve Final Fantasy VII Rebirth’i içeren bir “ikiz paket” almak sizin için ilginç olabilir. Ön siparişler şu anda alınmaya başlandı ve bu paket, bu üçlemenin ilk oyununa hemen erişim sağlayacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon