Furiosa: A Mad Max Saga’nın İlk Fragmanında Anya Taylor-Joy Ortalığı Kasıp Kavuruyor

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Yönetmenlerin kariyerlerinin son dönemlerinde bir adım geri atmaları alışılmadık bir durum değildir. Ancak George Miller nadir görülen bir istisna gibi görünüyor. Miller’ın ilk uzun metrajlı filmi aslında 1979’daki ilk Mad Max’ti ve 2015’te büyük beğeni toplayan devam filmi Mad Max: Fury Road ile kariyerini yeniden canlandırdı. Şimdi, Fury Road nihayet Furiosa: A Mad Max Saga adlı yan filmine dönüşüyor. İlk fragman da gösteriyor ki Miller 78 yaşında olmasına rağmen hâlâ kendine özgü dokunuşlara sahip.

Charlize Theron, Fury Road’da Imperator Furiosa rolünü Mad Max’in (Tom Hardy) gönülsüz müttefiki olarak canlandırmış ve filmi ondan adeta kapmıştı. Bu ön hikaye için, The Queen’s Gambit’in yıldızı Anya Taylor-Joy çok daha genç bir Furiosa olarak başrole adım atıyor.

Warner Bros. aşağıdaki özetle filmin konusuna biraz ışık tuttu:

“Dünya çökerken, genç Furiosa Birçok Annenin Yeşil Yeri’nden kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus liderliğindeki bir Motorcu Sürüsü’nün eline düşer. Citadel’in hakimiyeti için iki Tiran savaşırken, Furiosa Çorak Topraklar’dan geçerek eve dönüş yolunu çizerken birçok sınavdan sağ çıkmayı başarır.”

Chris Hemsworth’ün Dementus rolüyle başrolde yer aldığı filmde, Rictus Erectus rolüyle Nathan Jones, The Organic Mechanic rolüyle Angus Sampson ve War Boy rolüyle Daniel Webber yer alıyor. Tom Burke, Alyla Browne, Quaden Bayles ve Lachy Hulme da şu anda açıklanmayan rollerde yer alıyor.

Miller, Furiosa: A Mad Max Saga’nın senaryosunu Nico Lathouris ile birlikte yazdı. Film 24 Mayıs 2024’te sinemalarda gösterime girecek.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon