Geely, Panda Knight Mini Elektrikli Aracını Piyasaya Sürdü

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Geely’nin Panda serisi altındaki en yeni elektrikli aracı Knight, mini SUV’un ilk resmi fotoğraflarının yayınlandığı Pazartesi günü resmi olarak görücüye çıktı. EV Eylül ayının ilk yarısında satışa sunulacak

Efsanevi Ford Bronco’ya benzeyen bir elektrikli SUV, hızlı ve yavaş şarj desteği sunuyor. Araç, 2.015 mm dingil mesafesi üzerine inşa edilmiş ve 3.135/1565/1655 mm boyutlarında bir şasiye sahip. Arka koltuklar katlanabilirken, bagaj hacmi 800 litre ve 2 adet 28 inç ile 2 adet 20 inç bavul taşıma kapasitesine sahip.

İç mekanda, 70 mm kalınlığında köpük ve 5 mm kumaş katmanına sahip suni deri koltuklar bulunuyor. Teknolojik donanımlar arasında 9,2 inç renkli gösterge paneli, 8 inç orta ekran, çift kollu düz tabanlı direksiyon simidi ve topuz tipi vites değiştirme mekanizması yer alıyor. Ayrıca, cep telefonu sensörü olmadan bağlantı kurabilme, APP uzaktan kumanda ve cep telefonu için bluetooth anahtarı gibi özellikler de mevcut.

Tahrik sistemi, maksimum 30 kW güç ve 110 Nm tepe tork üreten sabit manyetolu senkron motor (PMSM) içeriyor. Bu motor, 200 km CLTC menziline sahip lityum-demir fosfat bataryası tarafından destekleniyor. Batarya 22 kW DC hızlı şarjı destekliyor ve ticari şarj cihazlarıyla kullanıldığında %30’dan %80’e hızlı şarj için 30 dakika gerekiyor. Araç aynı zamanda 3,3 kW ile de şarj edilebiliyor.

“Knight,” Zhejiang otomobil üreticisinin Panda serisine ait ikinci modelini temsil ediyor. Geely, Çin’deki mini otomobil pazarında popüler olan Wuling Hongguang MINI EV’ye rakip olarak çıkardığı Panda Mini modelini sunuyor. Geely Panda Mini’nin aylık satışları yaklaşık 7.000 adet seviyesinde bulunuyor. 29.800 yuan (4.000 USD) başlangıç fiyatıyla bu yıl 50.000 adeden fazla SUV satıldı. Ayrıca, Geely’nin Panda Mini modeli, Hongguang MINI EV ve BYD Seagull gibi rakiplerini geçerek son bir ayda sırasıyla 15.000 ve 24.000 adetten fazla satış gerçekleştirdi.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon