Google Bard, Youtube Videolarını Analiz Ederek Soruları Cevaplayabilecek

Büşra Koça
A+A-
Reset

Bildiğiniz gibi yapay zeka artık hayatımızın her alanında ve özellikler katlanarak var olmaya devam edecek.

Google, Bard AI sohbet robotunun artık YouTube videoları hakkındaki soruları yanıtlayabileceğini duyurdu. Bard, YouTube Extension’ın Eylül ayında piyasaya sürülmesiyle YouTube videolarını analiz etme yeteneğine zaten sahip olsa da, sohbet robotu artık bir videonun içeriğiyle ilgili sorgular hakkında size özel cevaplar verebilecek.

Şirket, Bard’ın güncellemeler sayfasında “Bard’ın YouTube videolarını anlama becerisinde ilk adımları atıyoruz” diye yazdı. “Örneğin, zeytinyağlı kekin nasıl yapılacağına dair videolar arıyorsanız, artık ilk videodaki tarifin kaç yumurta gerektirdiğini de sorabilirsiniz. YouTube videolarıyla daha derin etkileşim istediğinizi duyduk. Bu nedenle YouTube Uzantısını bazı video içeriklerini anlayacak şekilde genişletiyoruz, böylece Bard ile bu konuda daha zengin bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz.”

Bu son güncellemeden önce, Bard için YouTube Uzantısı yalnızca belirli videoları bulmak için kullanılabiliyordu. Örneğin, sohbet robotundan size komik videolar bulmasını isteyebiliyordunuz. Artık sohbet robotuna videoların içeriği hakkında özel sorular sorabilirsiniz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon