Google Chrome’un Android Sürümü, Yeni Bir Yüze Kavuşuyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google Chrome’un Android uygulamasına yeni bir tasarım güncellemesi yolda! Son Chrome Canary güncellemesi, Material You tasarım felsefesine uygun şekilde yeniden tasarlanmış bir yeni sekme sayfasını beraberinde getiriyor.

Bu güncellemeyle birlikte Google Chrome’un Android uygulaması, daha yuvarlak ve büyük bir tasarıma sahip olacak. Kuzey Amerika’nın önde gelen teknoloji ürünleri tarafından benimsenen bu felsefe, kullanıcılar için kusursuz ve görsel olarak çekici bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Google Chrome'un Android Sürümü, Yeni Bir Yüze Kavuşuyor

Google Chrome, Android uygulamasına bu Material You tasarımını entegre ederek kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

Bu tasarım güncellemesi Canary test sürümü ile başlayacak ve kademeli olarak yaygınlaşacak. Eğer bu yeni tasarımı denemek isterseniz, kullanıcılar Canary sürümüne güncelleme yapabilirler. Yeni bir sekme açtığınızda, gözlerinizin önüne çıkan yenilenmiş sayfa ve eklenen özellikleri göreceksiniz. “Yeni Sekme” sayfasında önemli değişiklikler yapıldı ve Google arama çubuğu artık daha fazla yer kaplıyor.

Ayrıca, sayfanın arka plan rengi artık akıllı telefon temasıyla uyumlu bir şekilde ayarlanıyor. Eğer telefonunuz koyu bir tema veya koyu mod kullanıyorsa, sayfa arka planı daha açık bir tona dönüşüyor ve aynı şekilde, tersi durumda da geçerli. Bu tasarım güncellemesiyle Chrome, kullanıcılarına daha özgün ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon