Google Chrome Artık Bağlantı Adresi Yazarken Yapılan Hataları Düzeltecek

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Chrome’da bir bağlantı adresi yazmaya çalışırken kendinizi bazen yazım hataları yaparken buluyorsanız iyi haberler sizi bekliyor. Tarayıcı artık otomatik düzeltme özelliğine sahip.

Google Cuma günü, tarayıcısını daha basit ve verimli hale getirmeyi amaçlayan ve güncellenmiş bir otomatik düzeltme ile başlayan çeşitli güncellemeleri duyurdu.

Daha önce Google, masaüstü sürümünde yazdığınız bağlantı adreslerini yalnızca sitenin adresinin başını aynı yazdığınızda otomatik olarak tamamlıyordu. ZDNet’in haberine göre, artık tarayıcı bunun yerine daha önce bir siteye ulaşmak için kullandığınız kelimeleri ilişkilendirecek ve bağlantı adresini tamamlayacak.

Chrome ayrıca bir bağlantı adresini yazarken yanlışlıkla yapabileceğiniz yazım hatalarına da dikkat ediyor. Artık masaüstü, iOS veya Android’de bir adresi yanlış yazarsanız, Chrome hatayı algılayabilir ve önceki tarama geçmişinize dayanarak yazmaya çalıştığınızı düşündüğü şeyi önerebiliyor. Ayrıca, daha önce ziyaret etmemiş olsanız bile popüler siteler için öneriler sunacak.

Daha önce ziyaret ettiğiniz siteler söz konusu olduğunda, Chrome artık belirli bir yer imleri klasöründe arama yapmanıza da olanak tanıyor. Yeni bir açılır menü de size daha önce gitmiş ama unutmuş olabileceğiniz bir bağlantıyı bulmanızda yardımcı olacak.

Ve son olarak, Google Chrome’un masaüstü sürümünün artık daha duyarlı olması bekleniyor. Bir bağlantı adresi yazmaya başladığınızda, tarayıcı anında sonuç verecek ve sonuçta gideceğiniz yere daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon