Toyota’dan Tamamen Elektrikli Land Cruiser Se Geliyor!

Büşra Koça
A+A-
Reset

Toyota, uzun tarihi geçmişiyle bilinen Land Cruiser modelini daha yeşil bir geleceğe taşıyor. Ağustos ayında 2024 Land Cruiser’ı tanıtan Toyota, şimdi ise bu efsanevi aracın tamamen elektrikli bir versiyonunu üretmeye yönelik hazırlıklara başladı.

Land Cruiser, 70 yılı aşkın bir geçmişi olan ve Toyota için özel bir yere sahip olan bir model. Toyota, bu önemli modelin elektrikli versiyonunu üretmeye kararlı görünüyor.

Henüz resmi bir tanıtım yapmadan, Toyota, Land Cruiser’ın elektrikli versiyonunun konsept görüntülerini paylaştı. Bu görüntüler, Toyota’nın elektrikli araç pazarına nasıl bir katkı sunmayı planladığını gösteriyor.

Land Cruiser Se, yedi yolcu kapasitesi sunan üç sıralı koltuk düzenine sahip. Önceki modeline kıyasla daha alçak ve minimalist bir tasarıma sahip olan araç, zarif farlarıyla dikkat çekiyor.

Araç, 5.150 mm uzunluğa ve 3.050 mm dingil açıklığına sahiptir, bu da onu önceki içten yanmalı motorlu Land Cruiser’dan ayırır. Toyota şu aşamada teknik detaylar hakkında fazla bilgi vermemiş olsa da, bu göz alıcı tamamen elektrikli modeli, 2023 Japan Mobility Show’da Tokyo’da sergilemeyi planlıyor.

Seri üretime ne zaman geçeceği hala belirsizliğini koruyor, ancak 2025 ve sonrası için bir lansman öngörülmektedir.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon