Google Drive’a Yedeklenen WhatsApp Sohbetleri Artık Depolama Alanında Yer Kaplayacak

Büşra Koça
A+A-
Reset

Dünyanın en fazla aktif kullanıcısına sahip olan WhatsApp’tan bir güncelleme geliyor.

WhatsApp 2018 yılında WhatsApp ve Google, sohbet geçmişinizi depolama kotanıza sayılmadan Drive’a kaydedebileceğinizi duyurmuştu. Ancak Aralık 2023’ten itibaren, WhatsApp beta kullanıcısıysanız mesajlaşma uygulamasını Drive’a yedeklemek Google hesabınızın bulut depolama alanına dahil olacak. Uygulamanın beta sürümünü kullanmıyorsanız, politikadaki değişikliği önümüzdeki yıl “kademeli olarak” tüm Android cihazlara gelene kadar yaşamayacaksınız.

Kişisel Google hesapları Gmail, Drive ve Fotoğraflar arasında paylaşılan 15 GB ücretsiz bulut depolama alanı ile birlikte geliyor. Google duyurusunda bunun “çoğu mobil platformdan üç kat daha fazla” olduğunu belirtti. Örneğin Apple’ın iCloud’u yalnızca 5 GB boş alan sunuyor. Yine de, ne kadar resim ve dosya yedeklediğinize ve yüklediğinize bağlı olarak 15 GB’a ulaşmak ya da aşmak çok mümkün.

Google, artık ihtiyaç duymadığınız büyük dosyaları veya fotoğrafları kaldırmanızı kolaylaştırmak için gönderisinde depolama yönetimi araçlarına bağlantı verdi. Öğeleri WhatsApp içinden de silebilirsiniz, böylece artık bir sonraki yedeklemenize dahil edilmeyecekler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon