Google Haritalar’ın Yeni Özelliği; Arkadaşlarınızla Uygulama Üzerinden Ortak Plan Yapabileceksiniz

Büşra Koça
A+A-
Reset

Google Maps, insanların plan yapmalarına ve arkadaşlarıyla işbirliği yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir sosyal özellik de dahil olmak üzere birkaç yeni güncelleme alıyor. Navigasyon platformu ayrıca gelişmiş toplu taşıma yol tarifleri ve emoji tepkileri de ekliyor.

Yeni sosyal özellik, planlamayı grup sohbetinizden çıkarıp Google Haritalar’a taşımak için tasarlandı. Platform, insanların yerleri paylaşmasını, arkadaşlarıyla plan yapmasını ve grup etkinliklerini oylamasını kolaylaştırmak için liste özelliğini güncelliyor. Bu yeni özellik sayesinde, Haritalar’da arkadaşlarınızla bir yer paylaştıktan sonra bir buluşma planlamaya başlamak için ortak bir liste oluşturabileceksiniz. Gruptaki herkes ziyaret etmek istediği yerleri ekleyebilir ve kalp ya da beğenmeme gibi bir emoji ile oy verebilir.

Google, yeni özelliğin kullanıcıların bir geziyi başından sonuna kadar doğrudan Haritalar uygulamasında planlamasına olanak tanıyacağını söylüyor. Örneğin, bu kış yapmak istediğiniz tüm etkinliklere karar vermek için arkadaşlarınızı bir liste üzerinde çalışmaya davet edebilirsiniz.

Geliştirilmiş transit yol tariflerine gelince, Google Haritalar, tahmini varış süresi, aktarma sayısı ve yolculuk uzunluğu gibi faktörlere bağlı olarak hedefinize giden en iyi rotayı görmeyi kolaylaştırıyor. Artık rotanızı kullanmak istediğiniz ulaşım türüne göre ya da en az yürüyüş gerektiren bir rota izlemek isteyip istemediğinize göre özelleştirme seçeneğiniz de var.

Ayrıca, istasyon giriş ve çıkışlarının tam olarak nerede olduğunu, caddenin hangi tarafında olduklarını ve istasyona gidiş ve dönüş için net bir yürüyüş rotası görmeye başlayacaksınız. Bu güncellemeler, doğru yönde doğru treni yakaladığınızdan emin olmanıza yardımcı olacak.

Yeni güncelleme önümüzdeki haftalarda Android ve iOS’ta tüm dünyada kullanıma sunulacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon