Microsoft, Bing Chat’in Adını Copilot Olarak Değiştirdi

Büşra Koça
A+A-
Reset

Microsoft Ignite 2023 etkinliğinde, bu yılın başlarında Bing’de kullanıma sunduğu yapay zeka destekli sohbet robotu Bing Chat’in adını Bing’de Copilot olarak değiştirdi. Bu arada, daha önce Bing Chat Enterprise olarak adlandırılan Bing Chat’in premium, kurumsal odaklı sürümü de Copilot olarak yeniden adlandırıldı.

Microsoft’un iletişim direktörü Caitlin Roulston yaptığı açıklamada, “‘Bing Chat Enterprise’ı ‘Copilot’ olarak yeniden adlandırmak, tüketici ve ticari müşteriler için birleşik bir Copilot deneyimi yaratma vizyonumuzu yansıtıyor” dedi.

Bu mantıklı gelebilir ancak Bing Chat’in Bing için pek bir şey ifade etmediği ve bu nedenle Microsoft’un bu teknolojiyi, onu başlatan arama motorundan ayırmak istediği de düşünülebilir. StatCounter’ın Ağustos ayında yayınladığı bir rapor, Bing Chat’in kullanıma sunulmasından altı ay sonra Bing’in Google’dan pazar payı alamadığını ortaya koymuştu; Microsoft ise bulgulara itiraz etmişti.

Microsoft, Bing Chat'in Adını Copilot Olarak Değiştirdi

Yeni olan sadece isim değil. 1 Aralık’tan itibaren Bing’de kurumsal bir hesapla (tam olarak Microsoft Entra ID) oturum açan kullanıcılar, Bing’de Copilot kullanırken “ticari veri koruması” avantajından yararlanacak. Roulston, bunun verilerinin kaydedilmeyeceği ya da yapay zeka modellerini eğitmek için kullanılmayacağı ve Microsoft’un bunlara erişemeyeceği anlamına geldiğini söylüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon