Haluk Bilginer, Angelina Jolie İle “Maria” Filminde Başrolleri Paylaşacak!

A+A-
Reset

Türk oyuncu Haluk Bilginer, uluslararası arenada kazandığı başarılarıyla dikkat çekiyor. Emmy ödüllü oyuncu, şimdi de yeni bir yabancı film projesinde yer alacak.

Yakın zamanda duyurulan habere göre, Haluk Bilginer, Angelina Jolie ile birlikte başrolü paylaşacağı “Maria” adlı filmde rol alacak. Bu deneyimli oyuncunun hangi karakteri canlandıracağı merak konusu.

Maria Filminde Aristotle Onassis’i Canlandıracak!

“Maria” filmi, Yunan kökenli Amerikalı soprano Maria Callas’ın hayatını konu alacak. Angelina Jolie’nin başrolünde olduğu filmde, Haluk Bilginer’in Yunan kökenli denizci ve iş insanı Aristotle Onassis’i canlandıracağı açıklandı.

Maria Callas’ın hayatının anlatılacağı filmde, Haluk Bilginer’in canlandıracağı Aristotle Onassis, Callas’ın en büyük aşkıydı. Ancak, Onassis, Callas’ı başka bir kadın için terk etmişti ve ilişkileri boyunca taciz ve şiddet gibi zorlu dönemler yaşamışlardı.

Bu iki önemli karakterin çelişkili aşkı, filmde sanatsal bir dille işlenecek. Senaryosu Peaky Blinders dizisinden tanıdığımız İngiliz senarist Steven Knight tarafından kaleme alınan film, ekim ayında Budapeşte’de çekimlerine başlayacak.

Filmin yönetmenliğini ise “Spencer” ve “Neruda” gibi önemli yapımlara imza atmış olan Şilili Pablo Larraín üstlenecek. “Maria” filminin vizyon tarihi henüz netleşmemiş durumda.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon