Heat 2 Resmi Olarak Geliyor ve Adam Driver’ın Başrolde Olacağı Söyleniyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Ünlü yönetmen Michael Mann, 1995 yapımı suç gerilimi “Heat” filminin devamını çekmeyi planlıyor. Orijinal film, Al Pacino ve Robert De Niro gibi iki büyük oyuncunun başrollerini paylaştığı, büyük bir hit haline gelmiş ve suç klasiği olmuştu. Michael Mann, “Heat 2” romanını yazdı ve bu romanı temel alan bir devam filmi çekmeyi planlıyor. Filmde Adam Driver’ın genç Neil McCauley’i canlandıracağı konuşuluyor.

500 sayfalık roman “Heat 2”, orijinal “Heat” filminin hem bir ön bölümünü hem de devamını anlatıyor. Neil McCauley ve Chris Shiherlis’in 1988 Chicago’sundaki ilk günlerine odaklanırken, aynı zamanda LAPD teğmeni Vincent Hanna’nın hikayesini de sürdürüyor.

Film için henüz prodüksiyon tarihi belirlenmemiş durumda. Ancak Michael Mann’ın bu proje üzerinde çalışmayı, son filmi “Ferrari”nin basın kampanyasını bitirdikten sonra planladığı belirtiliyor. “Ferrari”, yönetmenin yıllar süren bir tutku projesi olarak kabul ediliyor ve Enzo Ferrari’nin biyografisini konu alıyor. Adam Driver, başrolde yer alıyor.

Film, Neon tarafından ABD’de Noel günü vizyona girecek ve 2024 başlarında Avrupa sinemalarında gösterime girecek. Ancak SAG-AFTRA grevi nedeniyle henüz resmi bir açıklama yapılamamış durumda.

Yönetmen Michael Mann, “Heat 2” projesinde Adam Driver ile yeniden çalışmayı düşündüğünü belirtti ve ikisi arasındaki iş ahlakının uyumlu olduğunu vurguladı. Mann, Ferrari’de Driver ile iyi bir çalışma deneyimi yaşadıklarını ifade etti.

Bu devam filmi projesinin heyecan verici olduğu ve “Heat” hayranlarını memnun edeceği düşünülüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon