EA Sports FC Tactical Sıra Tabanlı Bir Strateji Oyunu Olarak Mobile Geliyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

EA Sports FC serisi, EA Sports FC 24 adıyla yeniden markalaşmış gibi görünüyor ve bu değişiklikle birlikte EA Sports, mobil platformlarda stratejik oyun türüne yöneliyor. 2024 yılında piyasaya sürülmesi planlanan “EA Sports FC Tactical” isimli oyun, “interaktif simülasyon” özelliği sunacak ve futbol tutkunlarına Premier League, LALIGA EA SPORTS, Bundesliga, Ligue 1 ve Serie A gibi 10’dan fazla ligden 5.000’den fazla gerçek futbol yıldızına erişim imkanı sunacak.

EA Sports FC’nin kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Nick Wlodyka, bu yeni oyunun futbol deneyimini tamamen değiştireceğini belirterek şunları söyledi: “EA Sports FC Tactical, oyuncuları daha önce hiç olmadığı gibi dünya oyununa çeken yepyeni bir futbol deneyimi yaratmak için stratejik oynanışı benimsiyor. Sıra tabanlı strateji oyunlarının hayranlarını EA Sports FC topluluğuna katılmaya davet etmekten heyecan duyuyoruz ve yakında EA SPORTS FC Tactical ile ilgili daha fazla bilgi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

EA Sports FC Tactical Sıra Tabanlı Bir Strateji Oyunu Olarak Mobile Geliyor

Tactical, oyunculara dayanıklılık ve güç oyunu yönetimi gibi oyun içi stratejileri vurgulayacak. Oyunda çeşitli modlar bulunacak ve bu modlar sıra tabanlı oynanışa odaklanacak. Oyuncular, saldırı, savunma, beceri hareketleri ve daha fazlasını içeren futbol aksiyonunu deneyimleme fırsatı bulacaklar. EA, “daha önce hiç olmadığı kadar otantik futbol aksiyonu” vadederken, çevrimiçi dostluk maçları, Rütbe maçları, Ligler ve Loncalar gibi farklı çevrimiçi müsabaka seçenekleri sunacak.

Oyuncular ayrıca yıldız futbolcuları eğitmek, mükemmel yetenekleri kilidini açmak ve takımlarını stadyum tasarımları, formalar, toplar gibi çeşitli özelliklerle özelleştirmek için çaba harcayabilecekler. EA Sports FC Tactical, futbol oyunlarının stratejik boyutunu keşfetmek isteyen oyuncular için heyecan verici bir seçenek olarak öne çıkıyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon