Reklamsız, Instagram ve Facebook Abonelik Ücretleri Belli Oldu

A+A-
Reset

TikTok’tan sonra Meta’da ücretli abonelik sistemi için kolları sıvadı.

Meta, Avrupa’daki kullanıcıları için özel bir ücretli abonelik paketi üzerinde çalıştığını daha önce duyurmuştu. Bu paket, kullanıcılara reklamlardan kaçınma fırsatı sunacak. Ancak şimdi, bu abonelik paketinin fiyatlarına dair detaylar ortaya çıktı. Meta, kullanıcılarına farklı seçenekler sunacak ve masaüstü ile mobil kullanım için ayrı fiyatlandırma yapacak. Ayrıca, sadece Facebook veya sadece Instagram için abonelik satın alabilme seçeneği de sunulacak.

Meta’nın Avrupa’da sunmayı planladığı ücretli abonelik paketinin fiyatları şu şekilde belirlenmiş durumda:

  • Masaüstü için Facebook veya Instagram: 10 euro
  • Mobil için Facebook veya Instagram: 13 euro
  • Tüm platformlar için bağlantılı hesap ücreti: 6 euro

Bu abonelik paketi, kullanıcıların reklamlardan kaçınmalarına ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamalarına olanak tanıyacak. Ancak, bu paketin Avrupa Birliği yetkilileri tarafından nasıl karşılanacağı ve Avrupa Birliği yasalarıyla uyumlu olup olmadığı henüz net değil.

Meta, bu abonelik paketiyle reklam gelirlerinin bir kısmını riske atsa da, kullanıcıların daha rahat bir deneyim yaşamalarını hedefliyor. Avrupa Birliği’nin Meta’nın teklifine nasıl yanıt vereceğini ve tarafların ortak bir çözüm bulup bulamayacağını yakından izlemeyip sizi bilgilendireceğiz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon