Samsung Galaxy Tab S9 FE ve Buds FE Duyuruldu

A+A-
Reset

Samsung, bugün Galaxy S23 FE akıllı telefonunu piyasaya sürerek Fan Edition serisini genişletiyor. Ayrıca, yeni Tab S9 FE tablet serisi ve Galaxy Buds FE adını taşıyan kablosuz kulaklıkları da tanıtıyor.

Galaxy Tab S9 FE serisi, iki farklı boyutta sunuluyor: 10.9 inçlik Tab S9 FE ve 12.4 inçlik Tab S9 FE+. Her iki tablet de yalnızca Wi-Fi ve 5G versiyonlarında mevcut. Bu tabletler, FHD+ çözünürlüklü ve 90Hz yenileme hızına sahip IPS LCD ekranlara sahiptir. Ayrıca, dışarıda daha iyi görüntüleme deneyimi sunmak için Samsung’un Vision Booster özelliği ve Dolby Atmos özellikli çift hoparlörleri bulunmaktadır. Hem Tab S9 FE hem de Tab S9 FE+ modelleri, IP68 sertifikasına sahiptir ve ayrıca suya ve toza dayanıklı S Pen kalemle birlikte gelmektedir.

Samsung Galaxy Tab S9 FE ve Buds FE Duyuruldu

Samsung, Tab S9 FE’de 6/8 GB RAM ve FE+ modelinde 8/12 GB RAM ile eşleştirilmiş Exynos 1380 yonga setini kullanmaktadır. Depolama alanı her iki versiyonda da 128 GB veya 256 GB olarak sunulurken, microSD kart yuvası sayesinde depolama genişletilebilmektedir.

Kamera tarafında, her iki tablet de 120˚ geniş açılı 12 MP ön kameralar ve 8 MP ana arka kameralara sahiptir. Tab S9 FE+ modelinin arka tarafında ek olarak 8 MP ultra geniş açılı bir kamera bulunmaktadır. Tab S9 FE, 8.000 mAh bataryaya sahipken, Tab S9 FE+ modeli 10.000 mAh bataryayla donatılmıştır. Her iki tablet de 45W’a kadar hızlı şarjı desteklemektedir, ancak şarj cihazınızı kendiniz sağlamanız gerekecektir. Galaxy Tab S9 FE serisi, Mint, Gümüş, Gri ve Lavanta renk seçenekleriyle sunulmaktadır.

Samsung Galaxy Tab S9 FE ve Buds FE Duyuruldu

Samsung Galaxy Buds FE, bu kulaklıklar, aktif gürültü engelleme (ANC), Bluetooth 5.2 bağlantısı ile eşleştirilmiş cihazlar arasında otomatik geçiş özelliği ve toplamda 21 saate kadar çalma süresi sunmaktadır.

Samsung Galaxy Tab S9 FE ve Buds FE Duyuruldu

Kulaklıklar AAC ve SBC ses kodeklerini desteklemekte ve entegre dokunmatik kontrollere sahiptir. Her kulaklık, dışta iki ve içte bir olmak üzere toplamda 3 mikrofon içermektedir. Samsung, Buds FE kulaklıklarını kullanıcılara daha iyi oturması için üç farklı boyutta silikon kulak ucu ve iki ek kanat ucu ile sunmaktadır.

Pil ömrü, ANC açıkken 6 saat olarak değerlendirilmektedir ve şarj kutusuyla birlikte 479 mAh pil sayesinde 21 saate kadar uzatılabilmektedir. Galaxy Buds FE kulaklıkları Grafit ve Beyaz renk seçenekleriyle sunulmaktadır.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon