iPhone 15 Kullanıcılarına Uyarı: BMW Şarj Pedleri NFC Çipinde Sorun Yaratabilir!

A+A-
Reset

iPhone 15 serisi gün geçtikçe yeni problemleri ortaya çıkıyor. Önce ısınma sorunu, sonrasında kılıfsız kullanıldığı taktirde renk değişebileceği ve bugün ki haberle yenisini paylaşıyoruz.

iPhone 15, Apple Pay çipinin BMW’nin kablosuz şarj pedi tarafından kalıcı olarak hasar gördüğü yeni bir sorun yaşıyor gibi görünüyor. Bu da bir BMW kullanıyorsanız, yeni iPhone’unuzu şarj plakası olmadan şarj etmekten kaçınmanızın en iyisi olacağı anlamına geliyor, aksi takdirde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

iPhone 15 serisi, daha fazla sorun ortaya çıktıkça kendini beladan uzak tutamıyor gibi görünüyor

Geçtiğimiz hafta içinde birçok kullanıcı iPhone 15’in NFC çipinin, telefonlarını BMW’nin şarj pedinde şarj ettikten sonra çalışmayı durdurduğundan şikayet etmeye başladı. Müşteriler, telefonun nasıl veri kurtarma moduna geçtiğini ve beyaz bir ekran gösterdiğini ve cihaz yeniden başlatıldıktan sonra Apple Pay ve diğer tüm NFC işlevlerini yerine getirmekten sorumlu NFC çipinin tamamen çalışmayı durdurduğunu anlatıyor.

iPhone 15’inizle böyle bir sorun yaşadığınızda, Apple Pay ve dijital araç anahtar işlevlerinin nasıl tamamen bozulduğunu fark etmeye başlayacaksınız. Cüzdanda “Apple Pay Ayarlanamadı” şeklinde bir hata alacaksınız ve bu yazının yazıldığı sırada buna bir çözüm bulunmuyordu. Kullanıcılar Apple’ın bu sorundan sonra iPhone’larını nasıl değiştirdiğinden bahsettiler, ancak bunun bir donanım sorunu olabileceği anlaşılıyor ve daha fazla bilgi edinene kadar telefonunuzu BMW’nin şarj plakasında şarj etmemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Şu anda, tüm yeni iPhone’lar bu soruna duyarlı olabilir.

Sorunun öncelikle iPhone 15 Pro cihazlarında görüldüğünü belirtmek gerekir, ancak temel modellerin de bunun kurbanı olma ihtimali var ve durumun ne olduğuna dair resmi bir açıklama yapılana kadar dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Eğer böyle bir sorunla karşılaştıysanız, cihazınızı değiştirmenizi ve eğer bu sorunun kurbanı olmadıysanız ve bir BMW kullanıyorsanız, şimdilik yeni telefonunuzu kablosuz olarak şarj etmekten kaçınmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon