The Sphere’in(Küre’nin) ilk Konseri İnsanları Şaşırttı!

A+A-
Reset

U2, bir milyondan fazla LED ile kaplanmış kubbe şeklindeki devasa bir mekân olan Las Vegas Sphere’de ilk kez konser verdi. Grubun Achtung, Baby albümüne odaklanan bir canlı performans olan konser, aynı zamanda grubun Aralık ayı sonuna kadar mekanda gerçekleştireceği bir dizi performansın da ilkiydi. Henüz biletleri tükenmemiş olan gösteriler için en ucuz biletler bu yazı yazıldığı sırada yaklaşık 400 dolardan başlıyor.

Sosyal medyada yayınlanan videolara bakılırsa, The Sphere’deki gösteriler nefes kesici, muhtemelen biraz mide bulandırıcı ve şüphesiz pahalı olabilir.

The New York Times’da yer alan bir yorumda konserin, kubbeli ekrandan yayılan devasa, trippy görsel efektler ile grup yakın çekimlerinin daha standart konser ekranı ücreti arasında değiştiği belirtiliyor. İlk şarkı olan “Zoo Station “ın bu YouTube videosuna bakılırsa, konser ikincisiyle başlamış gibi görünüyor:

Ancak bazen, beyinlerimiz için tamamen kafa karıştırıcı olması gereken şekillerde ekranın tamamına yayılan vahşi animasyonlarla işler kesinlikle kontrolden çıkmış görünüyordu. İnsanlar kendilerini kaybediyordu.

@lynchmd

Never seen anything like this. #sphere

♬ original sound – Paul Lynch
infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon