iPhone SE 4 Yeni Model iPhone’lara Benzeyebilir

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Teknoloji dünyası, bir sonraki iPhone SE modeli hakkında çeşitli söylentilerle çalkalanırken, Apple yine birçok kişinin radarında. Yeni iPhone 15 serisinin heyecanını yaşayan insanlar, eğer bu söylentiler gerçekleşirse muhtemelen iPhone SE 4’ün tanıtımını görmeyi umuyorlar.

MacRumors’a göre iPhone SE 4’ün iPhone 14’ten ilham aldığı söyleniyor. Söylentiler, bu bütçe dostu iPhone’un, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te bulunan Sessize Alma / Sesi Açma Düğmesinin yerini alacak bir Eylem Düğmesi de dahil olmak üzere birkaç önemli özelliğe sahip olabileceğini öne sürüyor.

iPhone SE 4 Yeni Model iPhone'lara Benzeyebilir

Bildirildiğine göre, yaklaşmakta olan bu akıllı telefonun iPhone 14’ün kasasını devralması, Apple’ın Lightning Port’undan farklı olarak bir USB-C portu benimsemesi ve çift kamera kurulumundan vazgeçerek tek bir 48 MP arka kameraya sahip olması bekleniyor. Ayrıca, telefonun OLED ekrana sahip olacağı ve nihayet Face ID’yi daha uygun fiyatlı SE serisine dahil edeceği söyleniyor.

Rapor ayrıca, iPhone 14 kasası üzerine inşa edilen iPhone SE 4’ün iPhone 15’te görülen kavisli kenarlara sahip olmayabileceğini ve hala bir kamera çıkıntısı tasarımına sahip olduğunu da ekliyor. Rapora göre, 2024 veya 2025’te piyasaya sürülmesi planlandığından, bu gelişmeler şu anda neredeyse inanılmayacak kadar şaşırtıcı görünebilir. Potansiyel maliyet kısıtlamaları nedeniyle 48MP sensör ve Action düğmesinin dahil edilmesi belirsizliğini korurken, USB-C, OLED ekran ve Face ID’ye sahip olması muhtemel.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon