Nintendo Switch 2’nin Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

A+A-
Reset


Nintendo, 2017 yılında piyasaya sürdüğü hem taşınabilir hem de ev konsolu olan Switch ile Wii U’daki başarısızlığını geride bıraktı. Hibrit konsol, hızla popülerlik kazandı ve tüm zamanların en çok satan konsollarından biri haline geldi. Ancak Switch’in performansıyla ilgili yaşanan zorluklar, yakın gelecekte yeni bir konsolun duyurulabileceği sinyallerini veriyor. Yeni Nintendo konsoluyla ilgili önemli ayrıntılar, daha önce sızdırılmıştı ve bu konuda daha fazla bilgi geldi.

Nintendo’nun yeni nesil konsolu, şirket içerisinde NG adıyla geliştiriliyor ancak konsolun son ismine henüz karar verilmemiş. Ayrıca NG kod adlı konsolun 2024 yılının eylül ayında satıla çıkacağı belirtiliyor. Konsolun dijital sürümünün 399$ fiziksel sürümünün ise 449$ olacağı biliniyor.

Nintendo Switch 2’nin Fiyatı ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı!

Tüm bunların yanı sıra SoldierDelta, yeni Nintendo konsolunun ufak bir gecikme yaşayabileceğini ve Kasım 2024’te satışa çıkabileceği belirtildi. Bu bilgiler, Nintendo Switch 2 hakkında daha önce ortaya atılan sızıntıları destekler nitelikte. İddialara göre Nintendo, haziran-ağustos arasında ciddi bir pazarlık kampanyası başlatmayı planlıyor, bu da demek oluyor ki Switch’in yeni versiyonu önümüzdeki aylarda tanıtılabilir.

Peki Nintendo Switch 2 Neler Sunuyor?

Bu yeni sistem, hem taşınabilir hem de ev konsolu deneyimi sunacak şekilde tasarlanmış, ayrıca donanımı da tamamen güncellenmiş durumda. İddialara göre, bu yeni platform, PlayStation 4 ve Xbox One gibi güçlü bir performans sunacak seviyede olacak. Ayrıca, Nvidia tarafından özel olarak tasarlanan bir Tegra işlemcisiyle donatılacak ve DLSS gibi yeni nesil teknolojileri destekleme kapasitesine sahip olması bekleniyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon