Manor Lords Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Tibet Tan Aksoy
A+A-
Reset

Hades 2 ve Hollow Knight Silksong’un hemen ardından Steam’de uzun süredir en çok aranan şehir kurma oyunu olan Manor Lords, 26 Nisan 2024’te erken erişimle PC’ye geliyor, konsol çıkış tarihi ise daha sonra duyurulacak.

Yapımcı şirket Hooded Horse uzun zamandır beklenen haberi bugünkü Xbox İş Ortağı tanıtımında verdi. Bilgisayar için çıkış Steam, GOG ve PC Game Pass’in ilk gününü içerecek. Fragman, şehir kurma oyununun yakında konsola geleceğini söylüyor, ancak henüz herhangi bir çıkış tarihi yok. Bilgisayar sürümünün çıkmasına daha aylar varken, ilkbahar ya da daha büyük olasılıkla 2024 yazı, Xbox’a özel olabilecek ya da olmayabilecek konsol çıkışı için mantıklı bir tahmin gibi görünüyor. Basın bülteninde “konsollar ve Xbox Game Pass” ifadesi dikkat çekerken, konsolların çoğul olması belki de çok platformlu bir sürümü ima ettiğini gösteriyor.

Manor Lords, şehir inşa edip bunları büyük ölçekli savaşlarla savunmayı konu alan bir ortaçağ strateji oyunudur. Sosyal mücadeleler, kaynak yönetimi, siyasi anlaşmazlıklar ve savaşlarla dolu, tarihsel bir oyundur. Gezilebilir yollar ve yıkılmayan evler inşa etmek yeterli değil. Hain bir barona karşı savaşan bir ortaçağ lordu olarak, ekinleri yönetmeniz, ordular kurmanız, bölge sakinlerine evler sağlamanız, vebaları ve doğal afetleri önlemeniz ayrıca işgücünüz üzerindeki etkiyi azaltmak için kayıpları en aza indirirken gerçek zamanlı savaşlarda komutayı ele almanız gerekecek.

Başka bir deyişle, inanılmaz derecede kapsamlı bir oyun; üstelik tek başına bir geliştiricinin projesi olarak başlaması da onu daha etkileyici kılıyor. En son fragmanda kesinlikle iyi görünüyor. Bina ve konut bölgelendirmesi oldukça şık görünüyor ve müzikten erken Rönesans sanatına kadar ortaçağ havası kusursuz. İstek listelerinden de anlaşılacağı üzere, Manor Lords’un son derece incelikli ayrıntılara sahip olan yapısı, onu bir ilk oyun için neredeyse hiç duyulmamış bir popülerliğe ulaştırarak şehir kurucu, yönetim simülasyonu ve strateji hayranlarını kendine hayran bıraktı.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon