Mercedes-Benz, Daha Kompakt Bir G-Serisi SUV Geleceğini Açıkladı: Tamamen Elektrikli Olacak!

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Mevcut teknolojik gelişmeler sayesinde, dünya genel olarak daha sürdürülebilir ve çevre dost canlısı bir gelecek için elektrikli arabaların kullanmak kademeli olarak artıyor.

Mercedes-Benz, ilk olarak Electrek tarafından bildirildiği üzere, merakla beklenen G-Serisi tamamen elektrikli SUV’una daha bütçe dostu bir kardeş geliştiriyor. EV, ikonik G-Wagon’un daha küçük ve daha ucuz bir versiyonu olacak ve bu hafta sonu Münih’teki IAA Mobility 2023’te doğrulandı. CEO Ola Kallenius, “bebek” G-Serisi EV’nin diğer modellerden çok daha kompakt olacağını ve “sürüşünün eğlenceli” olacağını söyledi.

Bu model, ilk olarak IAA Mobility 2021’de tanıtılan G-Serisi EQG konseptinin bir yan ürünü. Alman Automobilwoche gazetesi, şirketin birkaç yıldır daha küçük, tamamen elektrikli bir G-Wagon planladığını bildiriyor ve bu modelin “g-Serisi” adını alabileceğini ve küçük “g” harfiyle yazılabileceğini öne sürüyor.

Ayrıntılar çok az, ancak tamamen elektrikli bir güç aktarma sistemine dayanacağı söylenildi.

Bu küçücük harikanın direksiyonuna geçmeden önce hala uzun bir süre beklememiz gerekiyor. Aracın güç aktarma organları muhtemelen Mercedes’in geliştirmekte olduğu tescilli bir batarya teknolojisi olan MB.EA platformuna dayanıyor. Bu platformun 2025 yılına kadar araçlarda yer alması mümkün görünmüyor, bu da daha küçük ve daha ucuz G-Serisi EV’nin en erken 2026 yılında piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon