Meta, Facebook Reels İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Meta, Facebook’ta Reels için deneysel yeni bir A/B test özelliği yayınladı ve içerik oluşturucuların mükemmel klipleri oluşturmak için farklı başlıklar ve küçük resimler denemelerine olanak tanıdı. Araçlar, görüntüleme sayısı bilgileri ve daha fazlası gibi pek çok yararlı ölçüm sağlayan önceden var olan Profesyonel Gösterge Tablosunun bir parçasını oluşturuyor.

Mobil cihazınızda bir Facebook Reels oluştururken, en fazla dört farklı başlık ve küçük resim kombinasyonu ekleyebilirsiniz. Bu, içerik için bir test aşaması başlatıyor. Hangisi en çok görüntülenirse otomatik olarak sayfanızda “kazanan varyant” olarak gösterilecek.

Şirket ayrıca, benzersiz başlık ve küçük resim seçenekleri oluşturmaya yardımcı olmak için üretken yapay zekayı dahil etmek için çalışıyor, ancak bu özellik üzerinde hala çalışılıyor. Buradaki nihai amaç, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin mümkün olduğunca çok göz almasını sağlamak. Bu, Facebook’un trafiğini artırıyor ve Meta’nın bonus programı sayesinde içerik oluşturuculara bu süreçte potansiyel olarak biraz para kazandırıyor.

Bu amaçla, belirli ölçütleri aşanlara başarı rozetleri veren yeni bir sistem uygulanıyor. Meta, bu rozetlerin içerik oluşturucuların, ödüllendirilen Yükselen İçerik Oluşturucu etiketi aracılığıyla içeriklerinin daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Bugün kullanıma sunulan tek araç bu değil.Önceden var olan video gönderileri ve canlı yayınlardan hızlı bir şekilde Reels oluşturmanızı sağlayan yeni bir özellik de var.Profesyonel Kontrol Paneli, kullanıcıların tüm bunları takip etmelerine yardımcı olacak yeni içerik yönetim araçlarına sahip. Önceden içerik oluşturucular içerik performansına yalnızca gönderi bazında erişebiliyordu, ancak şimdi pano size daha bütünsel bir görünüm sunuyor.

Bu özelliğin Instagram’a değil de Facebook’a gelmesi ilginç, zira Reels Instagram’da daha aktif kullanılıyor. Şirket bu araçları Instagram kullanıcıları için kullanıma sunarsa bilgi vereceğiz. 🙂

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon