Meta ve Amazon Ortak Oldular; Facebook ve Instagram’da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği Geliştiriliyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Meta, Facebook ve Instagram’da canlı alışveriş konusundaki çabalarından vazgeçmiş olabilir, ancak sosyal ağ şirketi hala uygulamalarının bir alışveriş platformu olarak potansiyeline inanıyor. Bu da şirketin bugün Amazon ile birlikte çalışarak müşterilerin Facebook ve Instagram hesaplarını Amazon hesaplarına bağlayarak Meta’nın sosyal uygulamaları üzerinden alışveriş yapabilmelerine olanacak tanıyacağını gösteriyor.

Amazon sözcüsü Callie Jernigan TechCrunch’a yaptığı açıklamada, “Müşteriler ilk kez Amazon’un Facebook ve Instagram reklamlarından alışveriş yapabilecek ve sosyal medya uygulamalarından ayrılmadan Amazon ile ödeme yapabilecekler” dedi. “ABD’deki müşteriler, yeni deneyimin bir parçası olarak Facebook ve Instagram’daki belirli Amazon ürün reklamlarında gerçek zamanlı fiyatlandırma, Prime uygunluğu, teslimat tahminleri ve ürün ayrıntılarını görecekler” dedi.

Amazon ayrıca yeni uygulama içi alışveriş özelliğinin Facebook veya Instagram’da reklamı yapılan ve Amazon tarafından veya Amazon’un vitrininde bağımsız satıcılar tarafından satılan belirli ürünler için mevcut olacağını belirtti.

Başlamak için, müşterilerin Meta hesaplarını (Facebook veya Instagram) Amazon hesaplarına bağlayacakları tek seferlik hızlı bir kurulum gerekiyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra, Facebook veya Instagram uygulamalarından çıkmadan ürün reklamının kendisinden Amazon ile ödeme yapabilirler. Satışı tamamlamak için Amazon’daki varsayılan gönderim adresleri ve ödeme bilgileri kullanılacak.

Anlaşma haberi ilk olarak bir Meta ve Google Ads ortağı ve Disruptive Digital’in eş CEO’su Maurice Rahmey tarafından sızdırıldı.

Meta ve Amazon Ortak Oldular; Facebook ve Instagram'da Uygulama İçi Alışveriş Özelliği Geliştiriliyor
infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon