Micron 9,6 Gbps LPDDR5X Bellek Örneklemesini Duyurdu

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Micron Technology, Inc., bugün Qualcomm Technologies, Inc.’in Snapdragon 8 Gen 3 mobil platformu için endüstrinin ilk 1β mobil optimize belleği olan düşük güç çift veri hızı 5X (LPDDR5X) belleği üretim örnekleri sevk etmeye başladı. Micron’un LPDDR5X belleği, 9.6 Gbps hızında çalışarak kenardaki yapay zeka (AI) uygulamaları için hızlı performans sunuyor.

Bu yeni teknoloji, Qualcomm Technologies’in Snapdragon 8 Gen 3 ile birleşerek akıllı telefon üreticilerine son nesil performans ve güç verimliliği sağlama fırsatı sunuyor. Snapdragon 8 Gen 3, yerel AI işlemleri için güçlü generatif AI modellerini desteklerken enerji verimliliğini artırır ve maliyetleri azaltır. Micron’un LPDDR5X belleği, önceki nesle göre %12’den fazla yüksek pik bant genişliği sağlayarak kenardaki AI uygulamalarının etkinleştirilmesine katkı sağlar. Bu, kullanıcıların cihazlarında daha kişiselleştirilmiş AI deneyimlerine sahip olmalarını sağlar.

Micron LPDDR5X belleği, endüstrinin öncü 1β işlem düğümü teknolojisi sayesinde gelişmiş güç tasarrufu yetenekleri sunar. Ayrıca, enerji yoğun AI destekli uygulamalara mükemmel destek sağlayacak şekilde 16 gigabayta kadar kapasite sunar. Bu yenilikçi bellek teknolojisi, mobil dünyada önemli bir dönüşümü işaret ediyor ve akıllı telefon kullanıcılarına daha güçlü ve enerji verimli AI deneyimleri sunma potansiyeline sahip gibi görünüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon