Microsoft, Windows 11’de QR Koduyla Wi-Fi Paylaşımını Kolaylaştıracak

Büşra Koça
A+A-
Reset

Windows, Latest tarafından tespit edildiği üzere Microsoft, Windows 11 için Wi-Fi erişimini paylaşmanın uygun bir yolunu geliştiriyor.

Windows 11’in en son Insider Dev Channel önizleme yapısı, masaüstü bilgisayarınızın veya Windows dizüstü bilgisayarınızın ekranında bir QR kodu görüntüleyebilir ve akıllı telefon veya tablet kullanıcıları bu kodu kameralarıyla tarayarak Windows PC ile aynı Wi-Fi ağına bağlanabilir. Tüm bunlar Android akıllı telefonlar arasında Wi-Fi şifrelerinin paylaşılmasını andırıyor diyebiliriz.

Yeni özelliği kullanmak oldukça basit: Windows 11 ayarlarında “Wi-Fi” girişini seçip, QR kodu oluşturmak için düğmeye dokunmanız yeterli. Microsoft ayrıca Windows Latest’e QR erişim kodlarının mobil Wi-Fi hotspot kimlik bilgileriyle de çalışacağını doğruladı.

Microsoft, Windows 11’in son sürümü için yayınladığında, bu özellik son zamanlardaki en heyecan verici pratik iyileştirmelerden biri olabilir. Şimdiye kadar, Windows 11’in ayarlarında kayıtlı Wi-Fi şifrelerini aramanız ve ardından Wi-Fi kimlik bilgilerinizi mobil cihazlarına manuel olarak girmek zorunda olan misafirinize söylemeniz gerekiyordu. Bu QR kodları süreci çok daha hızlı ve kolay hale getiriyor. Windows Latest, Microsoft’un Wi-Fi kimlik bilgilerini paylaşmanın bu kullanışlı yolunu, önümüzdeki aylarda çıkması beklenen Windows 11 için büyük sonbahar güncellemesi olan Windows 11 sürüm 23H2’ye dahil edeceği düşünülüyor.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon