Instagram’a Çıkartma Oluşturabileceğiniz Yeni Özellik Geliyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Dünyanın en popüler uygulamalarından olan Instagram başkanu Adam Mosseri, yayın kanalında platforma gelen yeni bir çıkartma oluşturma aracının tanıtımını yaptı.

Instagram, kullanıcıların kendi fotoğraflarından ve bazı durumlarda diğer kullanıcıların fotoğraflarından özel çıkartmalar oluşturmasına ve bunları Reels veya Hikayeler’e yerleştirmesine olanak tanıyan bir çıkartma oluşturma özelliğini test ediyor. Meta son zamanlarda komut tabanlı, yapay zeka tarafından oluşturulan çıkartmalara yönelmiş olsa da, bu araç çok daha basit bir şey. Sadece bir fotoğrafın öğesini seçiyor ve arka planı kaldırarak diğer içeriklerin üzerine yerleştirilebilen serbest bir çıkartma oluşturuyor.

Instagram çıkartmaları böyle gözükecek;

Instagram'a Çıkartma Oluşturabileceğiniz Yeni Özellik Geliyor

Adam Mosseri, yayın kanalında paylaştığı bir videoda nasıl çalışacağına dair kısa bir tanıtım yaptı. Ayrıca, telefonunuzda kayıtlı fotoğraflardan çıkartma oluşturmanın yanı sıra, kullanıcıların bunları “Instagram’da gördüğünüz uygun resimlerden” de yapabileceklerini söyledi. Mosseri bu konuda fazla ayrıntı paylaşmadı. Ancak bu, kullanıcıların resimlerini çıkartılabilir hale getirmeyi seçebileceklerini gösteriyor.

Çıkartma özelliği test aşamasında, yayınlandığı zaman sizi tekrar bilgilendireceğiz!

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon