Moto G54 5 Eylül’de Satışa Sunulacak

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Motorola, önümüzdeki Cuma günü Moto G84 modelini Hindistan’da piyasaya sürecek. Ayrıca bugün, şirketin Weibo’daki Çin bölümünün paylaştığı bilgilere göre, Moto G54 adlı yeni bir orta segment telefonun 5 Eylül’de tanıtılacağı açıklandı.

Bu telefon, daha önce bu ayın başlarında sızdırılan görüntülerde ortaya çıkmıştı ve şimdi de Çin’in telekomünikasyon düzenleme kurumu olan TENAA tarafından listelenerek görünümü ve temel özellikleri doğrulandı.

Moto G54 modelinin tasarımı oldukça minimalist ve işlevsel bir yaklaşımı yansıtıyor. Arkada yer alan basit çift kamera sistemi ve güç tuşunun bulunduğu taraftaki çentik, muhtemelen parmak izi tarayıcısı olarak kullanılacak bir tasarımı işaret ediyor. Bu özellik, aynı zamanda LCD panelin korunmasına da katkı sağlayacaktır. Pil kapasitesi 4.850 mAh, minimum şarj değerine sahip olsa da tipik kullanımda 5.000 mAh kapasitesi sunması bekleniyor.

Tam teknik özellikler sayfası henüz Çinli düzenleyiciler tarafından açıklanmamış olsa da, cihazın büyük olasılıkla 50 MP ana kamera, 16 MP selfie kamerası, 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanı gibi özelliklere sahip olacağı tahmin ediliyor.

Önceki Moto G53 modeli Aralık 2022’de Çin’de duyurulmuş ve yaklaşık bir buçuk ay sonra küresel piyasalarda satışa sunulmuştu. Eğer aynı strateji izlenirse, dünya çapındaki Moto hayranları, Moto G54’ün gelmesini Ekim ayına kadar beklemek durumunda kalabilirler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon