NVIDIA DLSS 3.5 ile Cyberpunk 2077’ye Yükseltilmiş Işın İzleme Özelliği Geliyor

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

CD Projekt Red, önümüzdeki hafta ücretli Phantom Liberty genişleme paketini yayınlamadan önce, 21 Eylül’de Cyberpunk 2077 için büyük bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme, oyunun birçok sistemini elden geçirecek, yetenek ağaçlarını değiştirecek ve bir dizi kapsamlı değişiklik içerecek. Ayrıca, PC oyuncuları için önemli bir görsel yükseltme sunacak. Perşembe gününden itibaren, Cyberpunk 2077, NVIDIA’nın DLSS 3.5’inin desteklediği ilk oyun olacak.

DLSS 3.5, yapay zeka kullanarak bir oyunun ışın izlemeli öğelerini yükseltmeye yönelik Ray Reconstruction adlı bir özelliğe sahiptir. NVIDIA’ya göre, bu özellik, örneklenmiş ışınları çözmek için el ile ayarlanmış denoiser’lar yerine, örneklenmiş ışınlar arasında daha yüksek kalitede pikseller oluşturabilen NVIDIA süper bilgisayar tarafından eğitilen bir yapay zeka ağı kullanır.

Şirket, DLSS 3.5’i DLSS 3’e göre beş kat daha fazla veriyle eğitti. NVIDIA, bu en son sürümün hem zaman hem de mekansal verileri daha iyi hesaba katma yeteneğine sahip olduğunu ve aynı zamanda farklı ışın izlemeli efektleri daha iyi tanımlayabildiğini iddia ediyor, böylece “üstün kaliteli yükseltme için yüksek frekanslı bilgileri koruyabilir.”

DLSS 3.5’i deneyimlemek için mutlaka GeForce RTX 40 serisi bir grafik kartına sahip olmanıza gerek yoktur. Teknolojinin en son sürümü, tüm RTX GPU’larında mevcut olacak, ancak yalnızca bu serideki kartlar DLSS 3’ü destekleyecektir.

NVIDIA, Cyberpunk 2077’de Ray Reconstruction’ın yansımaların kalitesini ve netliğini artırarak, daha doğru küresel aydınlatma ve dinamik aydınlatma ile daha etkileyici ve gerçekçi bir deneyim sunacağını iddia ediyor.

DLSS 3.5’i bu sonbaharda daha fazla oyunda deneyimleyebileceksiniz, özellikle Cyberpunk 2077’nin yanı sıra Portal RTX ve Alan Wake 2 gibi oyunlarda da yakında kullanılmaya başlanacak.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon