PlayStation 5, Yazılım Güncellemesi Yayınlandı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Yeni ses ve erişilebilirlik seçenekleri gibi çeşitli yeni özellikler ve seçenekler sunan yeni bir PlayStation 5 sistem yazılım güncellemesi bugün kullanıma sunuluyor.

Yeni güncelleme bugün Resmi PlayStation Blog’unda ayrıntılı olarak açıklandı ve güncellemenin yardım için ikinci bir DualSense kontrol cihazı kullanabilme, Tempest 3D AudioTech tarafından desteklenen 3D Ses’in uyumlu Dolby Atmos özellikli HDMI cihazlarıyla kullanılmasına olanak tanıyan yeni ses seçenekleri ve 8 TB kapasiteye kadar daha büyük kapasiteli M.2 SSD desteği gibi en son beta ürün yazılımında görülen yeni özellikleri nasıl sunduğunu tekrarladı.

Yeni PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemesi ayrıca Google TV (4K modeli) ve BRAVIA XR A95L modeli ile Chromecast gibi ek Android cihazlar için PS Remote Play desteği sunuyor. Bu ayın ilerleyen günlerinde Sony, PS Uygulaması için iOS ve Android’de yeni özellikler sunmaya başlayacak.

Japon şirket PlayStation 5 konsoluna yeni özellikler eklemeye devam ederken, Sony’nin donanım tarafında da sıkı çalıştığı görülüyor. Şirket, PlayStation Portal el bilgisayarının yanı sıra yeni bir PlayStation 5 revizyonu ve muhtemelen bir Pro modeli üzerinde de çalışıyor.

Detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon