PlayStation Portal Yurt Dışında Ön Siparişe Açıldı

A+A-
Reset

Aylardır Sony’nin yakında çıkacak olan el bilgisayarı PlayStation Portal’ın çıkış tarihi hakkında söylentiler dolaşıyordu. Ve geçtiğimiz ay, Sony nihayet bize bir cevap verdi: PlayStation Portal 15 Kasım’da piyasaya sürülecek. PlayStation 5 oyunlarını Wi-Fi üzerinden yayınlayabilecek olan taşınabilir cihaz 199,99 dolardan satışa sunulacak.

PlayStation Portal’ın da PlayStation 5’in ilk çıktığında olduğu gibi hızla tükenme ihtimali var, belki de bu yüzden Sony şu anda siparişleri müşteri başına bir cihazla sınırlıyor. Lansman sırasında bir cihazı almak isterseniz, ABD’de ve diğer bazı ülkelerde bazı perakendecilerin ön siparişi açık.

PlayStation Portal, Wi-Fi üzerinden PS5’inize uzaktan bağlanabilen bir el cihazı. Sonuç olarak, önceden yüklenmiş PS5 oyunlarını Portal’ın 1080p çözünürlüğe ve 60 fps’ye kadar çalışan sekiz inç LCD ekranına aktarabilirsiniz. Cihazın her iki yanında da Sony’nin PS5 için ürettiği DualSense Kablosuz Kumandayı andıran kumandalar bulunuyor (hatta bu kumandalar uyarlanabilir tetikleyicileri ve dokunsal geri bildirimi de destekliyor).

Ne yazık ki, Portal Bluetooth’u desteklemiyor, yani standart kablosuz kulaklığa bağlanamayacak. Ancak Sony’nin tescilli PlayStation Link kablosuz teknolojisini destekliyor ve yakında çıkacak olan Pulse Explore kulaklıklara ve Pulse Elite kulaklığa bağlanmanıza olanak tanıyacak. Kablolu bir kulaklık veya bir çift kablolu kulaklık tercih etmeniz durumunda 3,5 mm kulaklık girişi de var.

PlayStation Portal daha önce yalnızca Sony’nin PlayStation Direct mağazasından temin edilebiliyordu, ancak şimdi hem Amazon hem de Best Buy’da 199,99 $ karşılığında ön siparişe açıldı.

Şu an itibariyle PlayStation Portal yalnızca ABD, İngiltere, Fransa, Belçika, Kanada ve Japonya gibi belirli bölgelerde ön siparişe sunulmuş durumda. Son iki ülkede Sony’den ön sipariş verilemiyor, ancak Amazon’un Kanada ve Japonya mağazalarından temin edilebiliyor.

Henüz Türkiye’de ön siparişe açılmadı, ön sipariş açıldığında sizi bilgilendireceğiz.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon