Realme C51’in Hindistan Lansman Tarihi Açıklandı

Çağlar Enes Sezgün
A+A-
Reset

Geçtiğimiz hafta Realme, Hindistan’da Realme C51’in piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bugün ise marka, C51’in 4 Eylül’de Hindistan’da satışa sunulacağını açıkladı.

Realme C51, Hindistan’da “Charging ka Champion” yani “Şarjın Şampiyonu” olarak tanıtılıyor. Cihaz, 33W SuperVOOC hızlı şarj desteği ile öne çıkıyor ve bu özellik, diğer bazı ülkelerde zaten mevcut olan modelle aynı olduğu düşünüldüğünde, 5.000 mAh bataryasını sadece 28 dakikada düzeyin yarısına, yani %50’ye kadar şarj edebilecek.

Realme C51'in Hindistan Lansman Tarihi Açıklandı

Realme C51, yurtdışında sunulan bir model olup, öne çıkan özellikleri şunlardır: Unisoc Tiger T612 Çip Seti, 4GB RAM, maksimum 12GB depolama kapasitesi ve Android 13 tabanlı Realme UI T işletim sistemi. Cihaz, 6,74 inç boyutunda Full HD+ çözünürlüklü 90Hz LCD ekranıyla ve 5MP selfie kamerası için bir çentikle donatılmıştır. Aynı zamanda, Mart ayında ilk kez Realme C55 modelinde gördüğümüz Mini Kapsül özelliğine sahiptir.

Arka yüzünde, derinlik sensörü ile birleştirilmiş etkileyici 50MP birincil kamera bulunmaktadır. Ayrıca, yan tarafta konumlandırılmış bir parmak izi okuyucusu, 3,5 mm kulaklık girişi, USB-C ve NFC gibi bağlantı seçenekleri sunmaktadır.

Hindistan’da Realme C51’in fiyatı ve piyasaya çıkış tarihiyle ilgili daha fazla bilgi, önümüzdeki Pazartesi günü açıklanacaktır.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon