Reddit, Bilmem Kaçıncı Kez Halka Arza Hazırlanıyor

Büşra Koça
A+A-
Reset

Bloomberg’in haberine göre, kendini “internetin ön sayfası” olarak tanımlayan Reddit bir kez daha halka arza hazırlanıyor. 2017’de şirket 2020’ye kadar halka açılmayı hedeflemiş, ardından 2021’in sonlarında bunu yapmak için özel olarak başvuruda bulunmuş ve ardından 2022’yi beklemeye karar vermişti. Ardından gözünü 2023’ün ikinci yarısına dikti ve şimdi 2024’e bakıyoruz.

Kabul etmek gerekir ki, halka açılmak kolay bir iş değil özellikle de 10 milyar dolarlık bir değerleme ile dağ gibi bir sermaye toplamışsanız. Ancak Reddit’in bir kez daha halka arzda başarısız olması ihtimaline karşı elimizde başka isimler de var.

Wall Street Journal’ın haberine göre Shein da önümüzdeki yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde halka arzı düşünüyor. Düşük fiyatlı giysileriyle tanınan hızlı moda şirketi 2022’de kâr etti, ancak büyük bir değerleme altında da çalışıyor.

Diğer birçok şirket muhtemelen bu halka arzların nasıl performans gösterdiğini izleyecek, çünkü yüksek özel piyasa değerlemelerinin kamu piyasalarına nasıl yansıdığını hemen hemen kanıtlayacaklar.

Bu yılın başlarında Arm, Klaviyo ve Instacart arka arkaya halka açılarak her bir halka arzın iyi fiyatlanıp işlem göreceğine ve sonuç olarak teknoloji halka arzlarına yatırımcı güveninin artacağına dair bir umut yarattı. Ne yazık ki, bu şirketlerin piyasalarda gösterdikleri performans başka halka arzları teşvik etmekte başarısız oldu.

Shein ve Reddit, 2023’teki küçük teknoloji halka arz sınıfımızdan daha iyisini yapabilirse, teknoloji girişimlerinin şu anda umutsuzca ihtiyaç duyduğu türden hızlandırıcı bir etki bırakabilirler.

infozon

 Her hakkı saklıdır @2023 infozon